Afyonkarahisar

  0
  1233
  Afyonkarahisar Nerede, Nasıl Gidilir?
  Afyonkarahisar Nerede, Nasıl Gidilir?

  Afyonkarahisar veya eski ve halk arasındaki ismiyle Afyon, 700 bin aşan nüfusu ile Ege Bölgesinde yer alan bir şehirdir. Kaplıcaları, sucuğu, kaymağı ve haşhaşı ile ünlü Afyon ilimizde gezilip görülecek çok sayıda turistik alan bulunmaktadır.

  Afyon Nasıl Gidilir?

  Uçakla
  Afyon ilimizde havaalanı bulunmamaktadır. Fakat 2012 yıllında hizmette giren Kütahya Zafer Havaalanı Kütahya ilimize yakındır. Buraya gelip yaklaşık 1 saat yolculuktan sonra Afyon ilimize ulaşabilirsiniz.
  Otobüsle
  Başta büyük şehirler olmak üzere ülkemizin 81 şehrinde doğrudan veya aktarmalı olarak buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada Metro, Pamukkale, Özkaymak, Buzlu, Topçam,Vib ve Marses turizm gibi birçok firma bulunur. Bu firmalarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Afyon otogarı kent merkezine oldukça yakın bir konumda bulunur.
  Trenle
  Afyon,  Ülkemizde dört ayrı demiryolu hattının birleştiği noktada bulunuyor. Buraya Konya, Isparta, Denizli ve Kütahya illerinden doğrudan diğer birçok ilden aktarmalı olarak tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Afyon tren garında günde yaklaşık 18 tren hattı geçmektedir. Afyon kent merkezinden yer alan Afyon Ali Çetinkaya Tren Garı ile buraya ulaşım sağlamanız mümkündür.
  Gemiyle
  Afyon ilimizde deniz ulaşımı yapılmamaktadır.
  Özel Aracınızla
  Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Afyonkarahisar’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Afyonkarahisar ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

  Afyonkarahisar ili;

  • Konya iline 223 km
  • Ankara iline 256 km
  • Bursa iline 273 km
  • Antalya iline 292 km
  • İzmir iline 327 km
  • İstanbul iline ise 460 km uzaklıktadır.
  Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here