Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz ağrınız varsa ve bu ağrıya Ne İyi Gelir, özellikle kış aylarında bebeklerden yetişkinlere kadar herkesin ortak sorunudur. Boğaz ağrısı özellikle soğuk havalarda çok daha etkili olabilmektedir. Bu durum ister istemez yaşam kalitemizi de etkiliyor. Her boğaz ağrısı ciddi bir sorun olduğu anlamına gelmemektedir. Evde de sağlıklı besinler ile boğaz ağrınızı en hafife indirebilirsiniz. Dayanılmaz derece bir ağrınız var ise size en yakın sağlık kuruluşuna gidebilirsiniz. Boğaz ağrısına iyi gelen yollar arasında birkaç yöntem bulunmaktadır. Peki, Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

 • Öksürük şurubu veya pastilleri kullanmak
 • Ağrı kesici ilaçlar, örneğin paracetamol veya ibuprofen kullanmak
 • Sıcak bir bardak çay veya sıcak suda çözülmüş limon ve tuzlu su içmek
 • Boğazınızı nemlendirmek için sıcak buhar nebulizatörü kullanmak veya sıcak duş almak
 • Çok miktarda su içmek
 • Ağrı olan bölgeyi nemlendirmek için gargara yapmak

Ancak, bu yollar genellikle semptomları geçici olarak hafiflettirir ve yalnızca semptomatik tedavidir. Bu yöntemleri uygulayarak boğaz ağrılarınızı daha da hafifletebilir, yaşam kalitenizi daha da yükseltebilirsiniz.

Boğaz Ağrısını Ne Yumuşatır?

Boğazınızı yumuşatmak için: Bir su bardağı ılık suyun içine bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı karbonat ekleyip karıştırarak hazırlayacağınız gargarayı uygulayarak hem ağız içerisindeki mikropları önemli ölçüde azaltabilir, hem de boğazınızı yumuşatabilirsiniz.

Boğaz Ağrısı Neden Olur

Boğaz ağrısı neden olur? boğazda meydana gelen birçok farklı nedenle oluşabilir. En yaygın nedenler arasında enfeksiyonlar, alerjiler, sinüzit, reflü, laringit ve hipertrofik skleroz adı verilen bir boğaz hastalığı bulunur. Ayrıca, sigara içimi, uzun süreli konuşma veya şarkı söyleme, yanlış beslenme veya tuzlu veya acı yiyecekler yeme gibi dış etkenler de boğaz ağrısına neden olabilir.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğaz Ağrısına Doğal Tedaviler

Boğaz ağrısına doğal tedaviler, hakkında neredeyse sayısız yöntem bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini kullanarak boğaz ağrılarınızı hafifletebilir daha rahat bir hayat sürebilirsiniz.

Boğaz Ağrısı İçin Doğal Tedaviler:

 1. Limon suyu: Limon suyu, boğazda oluşan enflamasyonu azaltmaya ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
 2. Soğan suyu: Soğan suyu, boğaz ağrısının neden olduğu şişliği azaltmaya ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
 3. Tuzlu su: Tuzlu su, boğazda oluşan enflamasyonu azaltmaya ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
 4. Zencefil: Zencefil, boğazda oluşan enflamasyonu azaltmaya ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
 5. Çinko takviyesi: Çinko, boğaz enflamasyonunu azaltmaya ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın