Göbek Deliğine Sirkeli Pamuk Koymak (Kesin Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde göbek deliğine sirkeli pamuk koymak sorusunu sormaktaydı. Bu içeriğimizle birlikte göbek deliğine sirkeli pamuk koymak ne işe yarar? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda göbek deliğine sirke sürmek, göbek deliği enerji başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Alternatif tıp bizlere farklı farklı sağlıksal problemlerin çözümü konusunda yardımcı oluyor. Göbek deliğine sirkeli pamuk koymakta alternatif tıpta epey bir popüler olan ve sık bir şekilde insanlar tarafından uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. Eski zamanlardan bu yana uygulanan göbek deliğine elmalı sirke koyma çözüm yöntemi diğer alternatif tıp yöntemlerine göre oldukça kolay bir yapılışa sahiptir.

Göbek Deliğine Sirkeli Pamuk Koymak Ne İşe Yarar?

Göbek Deliğine Sirkeli Pamuk Koymak Ne İşe Yarar?

Çocuklar ve yetişkin insanlar için kullanılabilecek yöntemlerden bir tanesi olan sirkeli pamuk yönteminin sağlıksal problemlere çözüm etkisinin olduğu söylenir. Mide bulantısı ve baş dönmesi gibi sağlık problemlerini giderebilmek için uygulanan yöntemin aynı zamanda farklı problemlerin giderilmesinde de yardım alındığı bilinir.

 • Karın ağrısı
 • Öksürük
 • Soğuk Algınlığı
 • Grip
 • Adet Sancısı
 • Eklem ağrısı

Benzeri olan şikayetleriniz varsa göbek deliğinize sirkeli pamuk koyarak şikayetlerinizi hafifletmede alternatif tıptan yardım alabilirsiniz.

Göbek Deliğine Sirkeli Pamuk Koyma Nasıl Yapılır?

Göbek deliğinize koyacağınız sirkeli pamuğun aşamaları aşağıda anlatıldığı gibidir.

 • Temiz bir pamuk alın.
 • Pamuğu sirkeye batırın.
 • Sirkeli pamuğu göbek deliğinize sürün.
 • Göbek deliğinizi yara bandı ile kapatın.
 • Bir gece boyunca bekleyin.

Sirkeli pamuk yönteminde 1 gece boyunca beklenir ve göbek deliği 1 gece boyunca yara bandıyla kapatılır. Cildinize farklı bilinmedik ve uygun olmayan yapıştırıcı türevi kimyasal uygulamaları yapmaktan uzak durun.

Göbek Deliğine Kekik Yağı Sürülür Mü?

Kekik yağı cildinizi tahriş edebilecek türden alternatif tıp yöntemidir. Kekik yağını vücudunuza direkt uygulamaktan yana olmak yerine zeytinyağı veya kantaron yağıyla kekik yağını seyrelterek sürmelisiniz. Yine kekik yağı karın ağrısı, adet sancısı gibi sağlıksal problemlerin önüne geçebilir.

Göbek Yağları Nasıl Parçalanır?

Göbek yağlarından kurtulmak için karın hareketleri, Yürüyüş, bisiklet ve diğer kardiyo hareketleri yağ yakımının artmasına ve göbek yağlarından kurtulmanıza katkı sağlayabilir.

Göbek Deliğine Hangi Yağlar Sürülebilir?

Cildinizin tahrişe veya farklı deri problemleriyle karşılaşmasını önlemek için doktorunuza başvurunuz. Fakat göbek deliğine alternatif tıpta kekik yağı, hint yağı, susam yağı, hardal yağı, nim yağı, zencefil yağı gibi yağların sürüldüğü de halk arasında bilinmektedir.

Sağlık kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın