En Çok Kullanılan Rus Kadın İsimleri

Rus Kadın İsimleri – Rusya, çok kültürlü ve çok dilli bir ülke olmasına rağmen, Rus dilinde kadın isimleri oldukça popülerdir. Bu isimler genellikle Hristiyan inançlarına dayanmaktadır ve çoğu, İncil’de geçen karakterlerin adlarına dayanmaktadır. Aynı zamanda, Rusya tarihinde önemli kadınların adları da sıklıkla kullanılmıştır. Örneğin, Catherine ve Anastasia gibi isimler, tarihte önemli hanedanların üyelerine verilmiştir. Bu yazıda, sık kullanılan Rus kadın isimlerinden bazılarını inceleyeceğiz ve anlamlarını açıklayacağız.

YouTube video

Rus kadın isimleri ilginizi çekiyorsa, aşağıda yer alan başlıkları inceleyebilir ve dilediğiniz isimde karar kılabilirsiniz. Peki, Rus kadın isimleri neler?

Rus Kadınları Nasıl Olur?

Gelin birlikte Rus kadın isimlerinden önce Rus kadınların özelliklerinden bahsedelim. Rus Kadınları Açık renk gözleri ve tenlere sahiptirler. Sarı saçlı kalkık burunlu ve oldukça uzun boyları vardır.

Rus Kadın İsimleri

Rus Kadın İsimleri yukarıda da bahsedildiği üzere derin anlamlar ve hikayeler içeren isimlerdir. Eğer çocuğunuza bir Rus ismi koymak istiyorsanız, anlamlarına göz attıktan sonra değerlendirebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz isimde karar kılabilirsiniz.

 1. Anastasia (yeniden doğuş)
 2. Natasha (doğum günü)
 3. Olga (kutsanmış)
 4. Ekaterina (kraliçe)
 5. Svetlana (ışık)
 6. Irina (pazarlıkçı)
 7. Tatiana (hayalet)
 8. Maria (yüce)
 9. Lyudmila (sevgili dil)
 10. Galina (haziran)
 11. Yulia (Yunanca)
 12. Nadezhda (umut)
 13. Ekaterina (kraliçe)
 14. Elena (helen)
 15. Alena (uzak)
 16. Valentina (sağlam)
 17. Daria (yönetici)
 18. Yekaterina (kraliçe)
 19. Lyubov (aşk)
 20. Olga (sveçli)
 21. Zoya (varlıklı)
 22. Polina (altın)
 23. Lera (evlat)
 24. Anya (güçlü)
 25. Darya (donanımlı)
 26. Kseniya (yabancı)
 27. Kristina (takipçi)
 28. Elena (helen)
 29. Masha (tatlı)
 30. Nastya (doğum günü)
 31. Sofia (bilgelik)
 32. Olesya (evli)
 33. Ulyana (geniş)
 34. Daria (yönetici)
 35. Liza (Dil)
 36. Yana (yeni)
 37. Varya (değişen)
 38. Mila (sevgi)
 39. Tanya (haziran)
 40. Yulia (Yunanca)
 41. Oksana (hayatta kalmış)
 42. Lina (lion)
 43. Inna (güçlü)
 44. Vera (gerçek)
 45. Galina (haziran)
 46. Inga (çekicilik)
 47. Tatyana (hayalet)
 48. Katerina (kraliçe)
 49. Yuliya (Yunanca)
 50. Anfisa (resmi)
 51. Formun Üstü
Rus Kadın İsimleri
Rus Kadın İsimleri

Rus Kadın İsimlerinin Kökenleri

Rusça isimler, çeşitli kökenlere dayanabilir. Birçok Rus ismi, Slav dil ailesine ait olan Rus dilinden türemiştir. Bu isimler, Slav mitolojisi, kültürü ve tarihinden esinlenerek oluşmuşlardır. Örneğin, isimleri Olga, Svetlana, Natasha gibi isimler Slav dilinde “kutsal”, “ışık” ve “doğum günü” anlamlarına sahiptir.

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın