Van Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım Nasıl Gidilir

Van Ferit Melen havalimanına nasıl gidebileceğiniz veya Van şehir merkezine havalimanından nasıl ulaşabileceğiniz konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bu içeriğimiz sizlere hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır.

Van Havalimanı Nerede?

Van havalimanı şehre çok fazla uzaklıkta değildir. Aksine yakındır fakat havalimanı şehir merkezinde değil aksine Van / Edremit’tedir. Havalimanın tam konumu aşağıdaki gibidir;

  • Eminpaşa, Havaalanı Yolu No:6, 65300 Edremit/Van

Van Ferit Melen Havalimanı İletişim

Türkiye’nin Van ilinde bulunan Ferit Melen Havalimanının iletişim bilgisi (0432) 227 00 01 olarak bilinmektedir. Bu numara üzerinden havalimanıyla alakalı tüm bilgileri alabilirsiniz.

Şehir Merkezine Nasıl Gidilir

Şehir Merkezi Havaalanı Arası Kaç Km 9 km
Taksi Hava alanı çıkışında Taksiler bekliyor. Ücreti karşılığında dilediğiniz yere gidebilirsiniz.
Minibüs Hava alanından çıktıktan sonra 300 metre yürüyerek ana caddeye geliniz. Cadde üzerinde sürekli olarak şehir merkezine giden sarı renkli minibüsler göreceksiniz.
Halk Otobüsleri Normalde Hava alanı içine gelip bekleyen halk otobüsleri var ancak her zaman olmaya biliyor. Bundan dolayı siz yinede bir üstte minibüsler için yazdığımız seçeneği kullanınız.
Hava Alanından Erciş İlçesine Ulaşım Erciş Naim Turizm ve Pinaşya Turizm servisleri hava alanı gelen yolcu çıkışında bekliyorlar her zaman. Erciş için 13 lira karşılığında gidebilirsiniz.
Hava Alanından Patnos İlçesine Ulaşım Erciş Naim Turizm ve Pinaşya Turizm servisleri sizi 20 lira karşılığında Patnos ilçesine götürüyorlar.
Hava Alanından Hakkari ya da Yüksekova’ya Ulaşım Bunun için Hava alanından Otobüs terminaline gelip buradan kalkan Hakkari ya da Yüksekova araçlarına binebileceğiniz gibi aynı zamanda Cumhuriyet caddesine minibüslerle gelip buradan kalkan araçlara binebilirsiniz.
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

 

Van Havalimanı Araç Kiralama

Van ferit melen havalimanı içerisinde araç kiralama hizmeti veren birden fazla kurumsal firma bulunmaktadır. Bazı araç kiralama hizmeti veren kurumsal firmaları sizlere paylaşacağız. Aşağıdaki bilgiler üzerinden iletişime geçebilir ve kiralamalarınızı yapabilirsiniz.

  • Avis Van Havalimanı – 0530 603 53 49
  • Enterprise Rent A Car – 0505 010 65 34
  • Budgec Araç Kiralama – (0432) 227 01 91

post
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
“Van Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım Nasıl Gidilir” üzerine 2 yorum
  1. Hava limanı şehir merkezine çok yakın. Bunu sevdim. Küçük bir hava alanı ama şehir merkezine yakın olması ve fazla ulaşım imkanı olması güzel. AYrıca ucuzda.

    Cevapla
Yorum yapın