WhatsApp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda WhatsApp mesajları geri getirme, WhatsApp silinen mesajları geri getirme başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

WhatsApp, Türkiye dahil tüm Dünya’nın kullanmış olduğu çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıdır. Türkiye’de çok yoğun bir kullanıma sahip olan WhatsApp uygulaması ücretsiz bir şekilde ailenize, arkadaşlarınıza veya sevgilinize mesaj gönderebilmenizi sağlıyor. Öyle ki WP’de gönderilen mesajları bir süre sonra telefonunuzdan kaldırarak silme işlemi yapıyoruz. Fakat daha sonrasında ihtiyacımız olduğunda bu mesajlara ulaşmada sorun yaşıyoruz. Peki, WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme nasıl oluyor? İşte sizlere doğru cevabı!

WhatsApp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp yedekleme özelliğini kapattıktan sonra WhatsApp konuşmalarınızın hiç birisi yedeklenmez. Yedekleme özelliğini kapattıktan sonra yeniden açmanız var olan mesajlarınızı artık yedekli hale getirebileceğiniz anlamına gelir. Android’de çok sık bir şekilde karşılaşılan bu sorun için çözüm yöntemlerini aşağıda paylaştık.

WhatsApp’daki mesajlaşmalarınızın her birisi hem bulut sunuculara hem de yerel dosyalara kayıt ediliyor. Bu da WhatsApp eski silinen mesajları görebilmeyi kolay hale getiriyor. Yedekleme özelliğini kapalı olsa bile WhatsApp’da silinen mesajları görebilirsiniz.

WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme yöntemi olarak aşağıdaki adımları takip edin:

 • Dosya yöneticisine girin.
 • Dosyalar arasından WhatsApp’ı bulun.
 • WhatsApp klasöründe yer alan msgstore.db.crypt12 adlı dosyanın ismini msgstore_BACKUP.db.crypt12 olarak değiştirin.
 • Google Drive uygulamasına girin ve sağ üst kısımda yer alan 3 nokta simgesine tıklayın.
 • Tüm WhatsApp yedeklerini silin.
 • Bu işlem Google Drive uygulamasının cihazınızda yer alan yedekleri sisteme otomatik olarak yüklemesini sağlayacak.
 • Yedekleme işlemi başarıyla tamamladığında WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve geri yükleyin.

İşlemleri eksiksiz ve başarılı bir şekilde yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasındaki tüm eski mesajlarınıza kavuşmuş olacaksınız. Bu yöntemi manuel bir şekilde yapmak yerine 3. Parti uygulamalar ile de yapabilirsiniz. Fakat bu tür uygulamalar WhatsApp kişisel bilgilerinizi çalabileceğinden önerilmemektedir.

NOT: Yukarıda anlatılan yöntem için tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Telefonunuzda oluşabilecek sorunlar ve hatalar için nasilgidilir.net internet sitesi mesuliyet kabul etmez.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp uygulamasında sildiğiniz tüm mesajları geri alabileceğinizi biliyor muydunuz? WhatsApp silinen mesajları geri getirme özelliği sayesinde tüm mesajlaşmalarınız telefonunuza geri yüklenecektir.

Android:

 • WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın.
 • Google Play Store’u kullanarak WhatsApp tekrar yükleyin.
 • WhatsApp uygulamasını açın ve telefon numaranızı girin.
 • WhatsApp yedeğinizi geri yüklemek ister misiniz? Sorusuna Evet deyin.

Bu sayede Android işletim sistemine sahip telefonunuzda WhatsApp silinen mesajları geri getirmiş olursunuz. Fakat unutmayın; Yedeklerinizi hangi gmail hesabınızda tutuyorsanız o hesabınızın eşleşmesini WhatsApp uygulamasına tanıtın.

iOS (iPhone):

 • WhatsApp uygulamasını silin.
 • App Store’dan geri yükleyin.
 • Telefon numaranızı girin ve hesabınızı oluşturun.
 • WhatsApp yedeğinizi geri yüklemek ister misiniz? Sorusuna Evet deyin.

Android’de olduğu gibi iOS için yani iPhone içinde aynı işlemleri uygulayarak WhatsApp mesajlaşmalarınızı telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın