Windows Etkinleştir Yazısı Kaldırma 2024

Windows etkinleştir yazısı kaldırma, Windows u etkinleştir yazısı kaldırma, Windows etkinleştirme yazısı kaldırma, Windows 10 etkinleştirme yazısı kaldırma gibi başlıklarda bilgiye ihtiyacı olan ziyaretçilerimize bu içeriğimiz yardımcı olabilir. Bu içeriğimizle birlikte sizlere Windows etkinleştirme yazısını kaldırma konusunda detaylı bilgi paylaşmış olacağız.

Hemen hemen herkesin evinde bulunan bilgisayarda Windows yazılımı yüklüdür. Windows günümüzün en çok kullanılan ve tercih edilen yazılımlarından bir tanesi olmakla birlikte bizlerin tüm işlerini hallettiği, bizlere yardımcı olan tüm ekstra programlara ulaşabileceğiniz devasa bir içeriktir. Herhangi bir Windows bilgisayar satın aldıysanız ve bilgisayarınızda ‘’Windows etkinleştir’’ yazısı bulunuyorsa kaldırmak için aşağıdaki paylaştığımız yöntemleri uygulamayı deneyebilirsiniz.

Windows Etkinleştirme Yazısını Kaldırma

Bu yazıyı görmemek için orijinal lisanslı key satın almalı kaldırmak için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem ve yol bulunmaktadır. Çok gıcık ve sinir edici bir şekilde her ekranda yer edinen ‘’Windows’u etkinleştir’’ yazısını kaldırmak için kullanabileceğiniz ilk yol yani size önerebileceğimiz yol Windows’a ait orijinal bir yazılım satın almaktır. Windows’unuzu orijinal bir sürüme yükselterek bu yazıdan kurtulabilirsiniz fakat bu önerimiz haricinde başka önerilerimizde bulunuyor. Onlar içinse aşağıdaki bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Bilgi: Bazı işlemler ‘’Kayıt defteri’’ üzerinden yapılmaktadır. Kayıt defteri üzerinden yaptığınız işlemler ve değişiklikler kritik derece de önemlidir. Windows’un kalbi olan kayıt defterini düzenlerken çok dikkatli olmanız gerekir. Riskli olan bu işlemi yapmanız önerilmez.

Windows etkinleştirme ne işe yarar?

Windows etkinleştirildikten sonra, Windows’unuzun yüklü olduğu bilgisayar ile belirli bir ürün anahtarı ilişkilendirilir. Bu ilişkilendirme, ürün anahtarının aynı yazılım kopyasını birden çok bilgisayarda etkinleştirmek için kullanılmasını sağlar.

Windows Etkinleştir Yazısı Nasıl Kaldırılır

Kullanabileceğiniz birden fazla yöntem olduğunu sizlere söylemiştik. İlk basit ve kolay olan yöntemi sizlere aşağıda açıkladık. Uygulayarak Windows’u etkinleştir yazısı kaldırma işlemini sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz.

  • Masaüstüne geliniz ve yeni bir metin belgesi oluşturunuz.
  • Oluşturduğunuz metin belgesini açınız ve içerisine aşağıda yazılı olan kodları dahil ediniz.
  • Dahil ettikten sonra sol üst taraftan dosyayı ‘’Farklı kaydet’’ diyerek kaydediniz. Fakat kaydetmeden önce dosya ismini ‘’Activation.bat’’ olarak yazınız ve daha sonrasında kaydediniz.
  • Kaydetme işlemlerini tamamladıysanız oluşturulan activation.bat isimli dosyaya sağ tıklayarak ‘’Yönetici olarak çalıştırınız.’’
  • Bu işlemi de yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Bu işlem sayesinde her yerde çıkan Windows’u etkinleştir yazısı kalkmış olacaktır. Windows için orijinal bir key satın almak isterseniz Microsoft’un internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer içeriğimiz Nvidia Denetim Masası Yok adlı içeriğimizi okumayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.