Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır 2022

Aradığınız kişi şu anda meşgul nasıl yapılır, aradığınız kişi şuanda meşgul ne demek, aradığınız kişi şuanda meşgul sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakabilirsiniz benzeri olan başlıkların her birisi için yardıma ihtiyacınız varsa bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir. Aradığınız kişi şu anda meşgul nasıl yapılır diyorsanız hemen sizlere anlatımını gerçekleştirelim.

Sizi arayan birisine meşgul çalmasını istiyorsanız ve arayan kişiye ‘’Aradığınız kişi şu anda meşgul’’ çalsın diyorsanız telefonunuzun arama ekranını açın ve #43#’yi tuşlayın. Bunu yaptığınız taktirde telefonunuza siz birisiyle konuşurken diğer bir kişi aramaya çalışırsa ‘’Meşgul sesi’’ çıkacaktır.

Aradığınız numara şu anda meşgul nasıl yapılır

Android telefonlar için örneğini veriyoruz. Eğer bu ayarı yapmak istiyorsanız telefonunuzun rehber uygulamasını açın ve uygulama üzerinden ekranın sağ üst tarafında yer alan ‘’Daha fazla’’ seçeneğine tıklayın. Tıkladığınız zaman karşınıza bir ekran çıkacak ve bu ekrandan ‘’Ayarlar’’ seçeneğine tıklayın. Arama ayarları sayfasından ‘’Diğer ayarlar’’ kısmına geçiniz ve bu sayfadan ‘’Arama bekletme’’ seçeneğini aktif hale getiriniz.

Turkcell Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır

Telefonunuzda bu ayarı yapamadıysanız telefonunuzun arama bölümüne girin ve *43# veya #43# tuşlarına basınız. Her ikisinden bir tanesi size bu konuda yardımcı olacaktır ve bu özelliği aktif edecektir.

Direkt Hat Meşgul Ne Demek

Bir hattın meşgul çalmasındaki sebepler birden fazladır. Fakat en çok iki farklı sebepten dolayı bu direkt hat meşgul olayı ortaya çıkar. Eğer bir hat meşgul çalışıyorsa aramaya çalıştığınız kişi bir başkasıyla görüşüyor olabilir. Veya aramaya çalıştığınız kişiyi ararken direk meşgul çalıyorsa bunun sebebi sizi engellemiş olmasıdır.

Telefon Çalmadan Meşgule Düşüyor Ne Demek

Telefon ilk aramada meşgule düşüyor diyorsanız bu durum aramaya çalıştığınız kişinin sizi engellemiş olmasından kaynaklıdır. Birden fazla aramayı deneyiniz ve her defasında telefon sürekli ‘’meşgul’’ çalıyorsa biliniz ki engellenmişsiniz. Sorunun çözümü için karşı tarafla iletişime geçerek engelin kaldırmasını istemelisiniz.

Samsung Arama Bekletme Nasıl Yapılır

Ayarlar kısmına giriniz ve çıkan sayfadan ‘’Diğer ayarlar’’ bölümüne giriş yapınız. Bu sayfadan ‘’Arama / Çağrı bekletme’’ bölümüne girerek Samsung Arama Bekletme özelliğini aktif ediniz.

 

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.