Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır 2024

Aradığınız kişi şu anda meşgul nasıl yapılır, aradığınız kişi şuanda meşgul ne demek, aradığınız kişi şuanda meşgul sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakabilirsiniz benzeri olan başlıkların her birisi için yardıma ihtiyacınız varsa bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir. Aradığınız kişi şu anda meşgul nasıl yapılır diyorsanız hemen sizlere anlatımını gerçekleştirelim.

Sizi arayan birisine meşgul çalmasını istiyorsanız ve arayan kişiye ‘’Aradığınız kişi şu anda meşgul’’ çalsın diyorsanız telefonunuzun arama ekranını açın ve #43#’yi tuşlayın. Bunu yaptığınız taktirde telefonunuza siz birisiyle konuşurken diğer bir kişi aramaya çalışırsa ‘’Meşgul sesi’’ çıkacaktır.

Aradığınız numara şu anda meşgul nasıl yapılır

Android telefonlar için örneğini veriyoruz. Eğer bu ayarı yapmak istiyorsanız telefonunuzun rehber uygulamasını açın ve uygulama üzerinden ekranın sağ üst tarafında yer alan ‘’Daha fazla’’ seçeneğine tıklayın. Tıkladığınız zaman karşınıza bir ekran çıkacak ve bu ekrandan ‘’Ayarlar’’ seçeneğine tıklayın. Arama ayarları sayfasından ‘’Diğer ayarlar’’ kısmına geçiniz ve bu sayfadan ‘’Arama bekletme’’ seçeneğini aktif hale getiriniz.

Turkcell Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır

Telefonunuzda bu ayarı yapamadıysanız telefonunuzun arama bölümüne girin ve *43# veya #43# tuşlarına basınız. Her ikisinden bir tanesi size bu konuda yardımcı olacaktır ve bu özelliği aktif edecektir.

Direkt Hat Meşgul Ne Demek

Bir hattın meşgul çalmasındaki sebepler birden fazladır. Fakat en çok iki farklı sebepten dolayı bu direkt hat meşgul olayı ortaya çıkar. Eğer bir hat meşgul çalışıyorsa aramaya çalıştığınız kişi bir başkasıyla görüşüyor olabilir. Veya aramaya çalıştığınız kişiyi ararken direk meşgul çalıyorsa bunun sebebi sizi engellemiş olmasıdır.

Telefon Çalmadan Meşgule Düşüyor Ne Demek

Telefon ilk aramada meşgule düşüyor diyorsanız bu durum aramaya çalıştığınız kişinin sizi engellemiş olmasından kaynaklıdır. Birden fazla aramayı deneyiniz ve her defasında telefon sürekli ‘’meşgul’’ çalıyorsa biliniz ki engellenmişsiniz. Sorunun çözümü için karşı tarafla iletişime geçerek engelin kaldırmasını istemelisiniz.

Samsung Arama Bekletme Nasıl Yapılır

Ayarlar kısmına giriniz ve çıkan sayfadan ‘’Diğer ayarlar’’ bölümüne giriş yapınız. Bu sayfadan ‘’Arama / Çağrı bekletme’’ bölümüne girerek Samsung Arama Bekletme özelliğini aktif ediniz.

 

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.