Aynı Rüyayı Birden Fazla Görmek (Doğru Tabir)

Aynı rüyayı birden fazla görmek, aynı kişiyi sürekli rüyada görmek, bir gecede birden fazla rüya görmek, biriyle aynı rüyayı görmek, düşündüğün şeyi rüyada görmek başlıklarında bilgi vereceğiz. Bilim dünyası, rüyaları hala net bir şekilde açıklamayı başaramamıştır. İnsanlık tarihi ile yaşıt olan rüya kavramı çoğu zaman büyük olaylara – mucizelere yada gelecekten gelen haberlere yorumlanmıştır. Bu konuda rüya görme ve tekrar eden rüyalar görme kavramı da insanların akıllarında yer edinmiştir. Peki ama aynı rüyayı birden fazla görmek ne anlama gelir?

Aynı Kişiyi Sürekli Rüyada Görmek

Bir insanı sürekli olarak kendi rüyanızda görmekle aynı rüyayı birden fazla görmek arasında pek bir fark bulunmaz. Özellikle rüyalarımız net bir şekilde açıklanamasa da bu konuda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da pek çok akademisyen rüyalar üzerine çalışmalar yapmakta ve ortak bulgulara ulaşmaktadır.

Genellikle rüyalar hakkında şu sabit bilgilere ulaşmak mümkündür. Öncelikle; gece boyunca defalarca kez rüya görürüz. Bu rüyaların büyük bir kısmını ilk uyandığımızda hatırlayabilirken sonrasında hatırlamakta güçlük çekebiliriz.

Bir Gecede Birden Fazla Rüya Görmek

Genellikle, her üç kişiden ikisi gece uykuya daldığında onlarca kez rüya görür. Bunun büyük bir kısmı ile hatırlanamadığı için sadece hatırınızda kalan rüyalar üzerinden konuşursunuz.

Rüyalar, ruh halimiz, psikolojik durumumuz, o günkü yaşantımız, yorgunluğumuz ve hatta yediklerimizle bile doğrudan alakalıdır.

Biriyle Aynı Rüyayı Görmek

Bu teknik olarak imkansızdır. Rüyalar genelde %100 olduğu gibi hatırlanmaz. Başka bir deyiş ile başkasının hatırlayamadığı bir rüyanın, sizin tam olarak hatırlamayı başaramadığınız bir rüya ile birebir aynı olmasını beklemek çok mantıklı değildir.

Düşündüğün Şeyi Rüyada Görmek

Sınava girecek ve bu konuda stres yaşayan biri sürekli olarak sınavda başarısız olduğunu görebilir. Aslında bu durum insanın doğasında vardır. Size şu an bir fil düşünmeyin deseydim ne düşünürdünüz?

Düşünmediğin Birini Rüyada Görmek

Yukarıdaki fil sorusuyla birebir aynı durum geçerlidir. Aslında samimi olmak gerekirse düşünmediğinizi düşündüğünüz kişiyi aslında düşündüğünüz için rüyanıza konuk oyuncu olarak alırsınız. Tabii ki bu durumlar tamamen, uzmanların çıkarımları üzerine yazılmaktadır.

Son dönemlerde Amerika’da tekrar eden rüyalarla ilgili yapılan araştırmalar da şu bilgilere ulaşılmıştır: Bir insan tekrar eden rüyalar görüyorsa çoğunlukla o kişinin psikolojik bazı sorunları olması muhtemeldir. Gün içerisinde çok fazla yoruluyor  yada gergin bir işte çalışmak zorunda kalıyor olabilir.

Tüm bunların dışında aynı rüyayı sadece bir kez görmüş olmasına rağmen daha öncesinde rüyasında gördüğünü hayal ediyor olabilir. Bu gibi durumlar bir araya geldiğinde kendi yorgunluğunuza yada psikolojik olarak hazır bulunuşunuza yontmanız daha mantıklı olacaktır.

Tabii ki bu durumların bazı istisnaları da bulunmaktadır. Normal bir rüyayı birden fazla görmek genellikle psikolojik olarak yada vücudun yorgun olması ile açıklanabilir yalnız rahatsız eden rüyaları tekrar edecek şekilde görmek başka sorunların varlığını da güçlendirecektir.

Aynı Rüyayı 3 Kere Görmek

Tekrar eden rüyalar çok sık karşılaşılan bir durum olsa da aynı rüyayı üç kez üst üste görmek son derece nadir bir durumdur. Rüyanın yorumunu internetten araştırmayı deneyebilir yada rahatsız oluyorsanız bir uzman ile görüşebilirsiniz. Doktorunuz genellikle bu konuda size nasıl bir yol izlemeniz konusunda destek olacaktır.

Bir İnsanı Sürekli Rüyada Görmek

Genellikle yarım kalmışlık hissi aynı kişiyi sürekli olarak rüyada görmeye neden olacaktır. Eski sevgili, vefat eden bir tanıdık yada hiç tanımadığınız bir insanı farklı farklı rüyalarda görebilirsiniz. Bu durumda genel olarak rüya yorumlamaya yada mevcut rüyalar üzerinde kendinizi incelemeye başlayabilirsiniz.

Başkasının Rüyasında Ölmek

Bu da çok sık sorulan bir sorudur. Öncelikle başkasının rüyası, o kişinin ruh dünyasını yansıtmaktadır. Bu sebeple başka birinin rüyasında ölmek, yaşamak yada zengin olmak gibi durumların sizinle çok da açıklanamayacak bir durum olduğu da unutulmamalıdır.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.