Bir Adam Neden Eve Gelmez (Süper Cevap)

Bir adam neden eve gelmez, eve geç gelen kocaya nasıl davranmalı, eve geç gelen kocaya sözler, eve gelmeyen kocaya mesaj gibi başlıklarda sizlere bilgi vermiş olacağız. Evlilik, iki kişinin bir ömür boyu bir araya gelmesi demektir. Eğer işin içine aileler de giriyorsa bu tanım biraz daha farklılaşabilmektedir. Çoğunlukla severek evlenen kişiler bile aralıklarla birbirlerinden soğuyabilmektedir. Bu durumun en somut örneği ise zaman içerisinde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak boşanma oranlarında ortaya çıkan gözle görülür artıştır. Bu konuda pek çok akademik çalışma yapılmış olmasına rağmen her evliliği aynı kefeye koymakta çok mantıklı olmayacaktır. Peki ama genel olarak bir adam neden eve gelmez? Bu soru üzerine yoğunlaşmanın daha yerinde olacağını söyleyebiliriz.

Eve Geç Gelen Kocaya Nasıl Davranılmalı?

Öncelikle herkesin bu sorulan sorulara hemen hemen aynı reaksiyonu vereceğini unutmayın. Kocanızı siz daha iyi tanıdığınız için onun ani reaksiyon göstermesinin önüne geçerek sormanız gerekmektedir. Fevri davranmak, onu suçlamak, yüksek sesle konuşmak her zaman için işe yaramayacaktır. Bu sebeple öncelikle ona, geç gelmesi ile doğrudan ilişkili olmayan bir soru sorabilirsiniz? Onun verdiği cevaba göre ikinci soruyu sorabilir yada tavrınızı belli edebilirsiniz.

Eve Geç Gelen Kocaya Sözler

Öncelikle biraz öncede altını çizdiğimiz üzere ona neden geç geldiği ile alakalı değil de, iletişim başlatmak amaçlı bir soru sorabilirsiniz. Örneğin “aç mısın? – yemek yedin mi? – nasılsın?” gibi sorular hem daha yapıcı hem de diyalog başlatıcıdır. Doğrudan “bu saate kadar nerelerdeydin!” şeklinde bir tavır takınırsanız ters tepebilir yada diyalogu başlamadan kesebilir. Bu sebeple öncelikle onun bir sıkıntısı olup olmadığına dair bir soru sorarsanız daha mantıklı cevaplar alabilirsiniz.

Eve Gelmeyen Kocaya Mesaj

Aynı durum eve gelmeyen koca içinde geçerlidir. Eğer geç gelmek yerine o gece gelmiyorsa yine diyalog başlatacak bir mesaj atabilirsiniz. Ne kadar çok daha fazlasını söylemek içinizden geliyor olsa da öncelikle onu “düşündüğünüzü ve merak ettiğinizi” belirtecek bir mesaj atın. Genel şablon mesajlar yerine ilişkinizi doğrudan anlatacak ve bu duruma uygun bir mesaj ile onunla iletişim kurmaya çalışırsanız daha mantıklı bir adım atmış olursunuz.

Evlilikte Sevmeyen Erkek

Evlilikte en önemli unsur hiç şüphesiz karşılıklı diyalog ve anlayıştan geçer. Herkes zor zamanlar geçirebilir. Herkesin kendini anlatma tarzı karakterine göre değişebilir. Bu sebeple eşinizin sizi sevip sevmediğini anlamak için bir anda karar vermeniz yanlış bir karar olacaktır. Eğer karşılıklı olarak geç gelmeler, cevap vermemeler, hiç gelmemeler yada konuşmama gibi sorunların olduğunu kabul ediyorsa bir evlilik terapistine uğramayı deneyebilirsiniz. Bu sayede hem evliliğiniz için yapıcı bir adım atmış olursunuz. Hem de uzun vadede sorunların üzerine gidebilirsiniz.

Bir Erkek Karısından Neden Kaçar

Bu durum sadece sizin için mi geçerli? Başka bir deyiş ile mevcut ekonomik sorunlar, başka problemler yorucu iş hayatı gibi nedenlerden dolayı eşiniz adını koymadığı bir depresyon yaşıyor olabilir. Bu konuda en mantıklı adım karşılıklı olarak iletişim kurmak ve buna göre bir yol haritası izlemektir.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.