Bir Erkek Eşiyle Neden İlgilenmez (En İyi Cevap)

Bir erkek eşiyle neden ilgilenmez, erkekler neden bu kadar ilgisiz, evlilikte ilgisiz erkek, eşinden değer görmeyen kadın, ilgisiz eşe nasıl davranmalı başlıklarında bilgi sunacağız. Bazı soruların cevabını bulmak çok zordur. Özellikle ikili ilişkiler söz konusu olduğunda, herkesçe kabul edilmiş bazı cevaplar bile yanlış olabilir. Öncelikle günümüz dünyasında eşler arasındaki iletişim kopukluğu çok fazlasıyla dikkat çekmektedir. Bu durumun etkilerini iletişim kopukluğunda, boşanma sayılarının artmasında net bir şekilde görmek mümkün olmaktadır.

Öncelikle bu sorunun cevabı ile başlayalım.

Erkeğin eşi ile ilgilenmeme sebebi, öncelikle iletişim kopukluğundan başlar. Bu durum her zaman için kadın yada erkeği doğrudan ilgilendirmez. Bazen çevrede bu durumu destekleyebilir. İşin içine ailelerin fazlaca girmesi, görücü usulü evlilik, günlük hayatta yaşanan bazı sorunlar ilgisizliğin başlamasına ve bir çığ gibi büyümesine neden olabilir.

Bu sebeple, öncelikle atılması gereken ilk adım iletişim kurmak olmalıdır. Bu konuda gerekirse eşinizi bir evlilik terapistine gitmeye ikna edebilirsiniz.

Erkekler Neden Bu Kadar İlgisiz

İlgi kavramı öncesi ile incelenmesi gereken bir konu olarak dikkat çeker. Başka bir deyiş ile bu konuda şunu söyleyebiliriz ki, eşiniz daha öncesinde ilgi gösteriyordu fakat yeni yeni mi ilgisiz davranıyor? Herhangi bir şekilde hayatına temas etmeyi başardınız mı? İş hayatında yada ailesi ile iletişiminde mi sorunlar oluyor? Yoksa onun bazı istek ve sorunlarına yeterli reaksiyon gösteremediniz mi? Bu soruların cevaplarına göre bu durum değerlendirilebilir. Eğer evliliğinizin ilk gününden bu yana süregelen bir ilgisizlik yoksa, problemin kaynağına inerek daha net bir çözüm bulmak mümkün olabilir.

Evlilikte İlgisiz Erkek

İlginin aslında öncelikler üzerinde yoğunlaştığını unutmamak gerekmektedir. Başka bir deyişle de kim bir konuya daha fazla önem verip öncelikleri arasına alıyorsa bu ilginin o noktaya yoğunlaşmasını sağlar. Başka bir deyiş ile evlilikte erkek ilgisizse bunun öncelikli nedeni, öncelikle eşine verdiği değer ile doğrudan ilişkilidir.

Yine tüm soruların cevabını iletişim kurmak olduğunu ve karşılıklı diyalogla bu sorunların üstüne gidilmesi gerektiğini de unutmamak gerekmektedir.

Eşinden Değer Görmeyen Kadın

İlgi kavramında olduğu gibi değer kavramında da biraz derinlemesine düşünmek gerekir. Eğer eşiniz size eskiden verdiği değeri artık vermiyorsa farklı, en başından beri aynı şekilde davranıyorsa farklı bir yol izlemek gerekir. Öncelikle kendinize şu soruları sorun. Ben eşimi ne kadar tanıyorum? Onun bana değer göstermemesinin altında yatan nedenler nedir?

İlgisiz Eşe Nasıl Davranmalı

Bu konuda her zaman için bir uzmandan destek almayı denemeniz önemlidir. Evlilik terapistleri bu konuda çoğunlukla yüksek başarı elde ederler. Bu bir yolculuktur. Kişi hem kendini hem de eşini daha net bir şekilde tanıyacaktır.

Kocam Bana Düşman Gibi Davranıyor

Eğer kocanız size düşman gibi davranıyorsa, sorunun sebebini bulmanız gerekmektedir. Ne yazık ki erkeklerin büyük bir çoğunluğu doğrudan diyalog kurmaya alışık olmadıkları için sorun yaşamak içten bile olmayacaktır. Bu sebeple eşinizin hoşlandığı ve mutlu olduğu bir anda doğrudan sorunlarınızı paylaşmayı deneyebilirsiniz. Yine de eşinizi siz daha iyi tanıdığınız için doğru cümleleri kurmak daha yerinde bir adım olacaktır.

2.7/5 - 3 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.