Buderus Kombi Petekler Yanıyor Sıcak Su Gelmiyor(Çözüm)

Buderus kombi petekler yanıyor sıcak su gelmiyor başlığında ziyaretçilerimizden epey bir soru almaktayız. Buderus marka kombi petekler yanıyor sıcak su gelmiyor sorusuna yanıt olarak detaylı bir araştırma yaptık ve bu içeriğimizde paylaşıyoruz. Bu soruya cevap olarak alınabilecek tüm cevapları sizler için aşağıda paylaştık.

tüm kombilerin en ortak sorunlarından bir tanesi olan ‘’Sıcak su gelmiyor’’ sorunu için birden fazla çözüm yöntemi bulunmaktadır. Fakat bu çözüm yöntemlerini uygularken her zaman için kendiniz müdahale etmeden önce bir uzman ekipten yardım almanız gerekir. Zira yapacağınız ekstra bir işlem kombinizin daha büyük arızalar vermesine bununla birlikte kombinizin kaçak gibi sorunlara yol açmasına neden olabilir. Sağlığınız ve hayatınız için mutlaka ama mutlaka bir uzman ekipten yardım almayı deneyiniz. Şimdi sizlere petek yanmasına rağmen sıcak su gelmiyor sorunu için nedenleri sıralayalım…

Petek Yanıyor Fakat Sıcak Su Gelmiyor

Sizlere ilk önce birkaç soru soracağız. Eğer bu sorulara doğru bir şekilde cevap verebilirseniz sırasıyla sizlere ne yapmanız gerektiği konusunda birkaç bilgi aktarmış olacağız.

 • Kullanım suyu mu ısınmıyor?
 • Petekler mi ısınmıyor?
 • Petekler ve su hiç mi ısınmıyor?
 • Yoksa yeteri derece de su ısınmıyor mu?

Bu 4 sorunun hangisi size uygunsa ona göre hareket etmeniz gerekir. Eğer kombiniz yeni tip bir kombiyse hata muhtemelen kombi ekranı üzerinde gözükecektir. Eski tip kombilerde maalesef kombi arıza koduyla alakalı olarak ekranda bir uyarı belirmiyor.

Petekler Ve Su Isınmıyor Sorunu

İlk olarak yapmanız gereken şey kombinizin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Kombinizin ateşleme yapıp yapmadığını kontrol ederseniz sorun zaten ateşlemeden kaynaklı olacaktır ve ateşleme yapmadığı için sıcak suyun gelmemesi oldukça normal bir durum olacaktır. Gaz vanasını kapatmış olabilirsiniz veya kombinizin fişini çekmiş olabilirsiniz. Tüm bunları kontrol ettikten sonra suyunuzun sıcaklığını yeniden kontrol etmeniz gerekir. Daha sonrasında aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz.

Su basınç göstergenizi kontrol etmenizi önerebiliriz. Su basınç göstergesi her zaman için 1 veya 2 bar arasında olması gerekir. Eğer 1 veya 2 bar arasında değilse bunun ayarını yapmanız gerekir. Bir diğer çözüm yoluysa kombinizin yaz modunda kalmış olmasıdır. Kombiniz yaz modunda kaldıysa sularınız yine ısınmayabilir.

 • Gaz veya ateşleme sorununun olup olmadığını kontrol edin.
 • Su basıncını kontrol edin.
 • Kombinin kış ayarında olup olmadığını kontrol edin.
 • Tazyik durumunu kontrol edin.

Tazyik sorunu fazlasıyla önemli bir sorundur. Eğer tazyik yönünde bir sorun varsa anakartınız dahil termostata kadar kombinizde arıza meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda hiçbir şeyi ellemeden direk olarak Buderus yetkili servisiyle iletişime geçmeniz gerekir. Bu sorunu çözebilecek olan sadece onlardır.

Buderus kombi Neden sıcak su gelmiyor?

Kombinizin Diyafram contasının bozulması durumda sıcak su işlemini yapmayacaktır. Akış Şalterinde ve Tribünde Problem: Eğer kombiniz diyafram sistemli bir kombi değilse farklı bir seçenek ortaya çıkabilmektedir.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyorsa Ne Yapmalı

Sorununuzu iyi bir şekilde tespit etmelisiniz. Kombinizin hiç çalışmıyor olması veya kombinizin yeterli verimi ortaya çıkartmıyor olsa başka bir sorundur suyun hiç ısınmıyor olması başka bir sorundur. Bunları asla karıştırmayınız.

 • Ateşlemeyi kontrol edin.
 • Peteklerin gazını alın.
 • Vanaları kontrol edin.
 • Kombi fişini kontrol edin.

Kombinizin garantisi bitmiş olabilir fakat bu gibi durumlarda direk olarak yetkili servisi çağırmanızı öneririz. Garanti süreciniz devam ediyorsa herhangi bir ek ücret almadan sorununuzu gidereceklerdir. Veya sorun garanti kapsamın da mı değil mi sizlere söyleyerek ekstra ücret talep edebilirler.

Buderus Yetkili Servisi

Buderus’un size en yakın yetkili servis hizmetini bulabilmek için Buderus Türkiye resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Buderus Türkiye

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.