Disney Plus Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Çözümü 2024

Disney Plus cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası, Disney Plus cihazınız uyumlu değil hatası ve çözümüyle alakalı olarak bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır. Eğer telefonunuzda bu hatayla karşılaştıysanız ve Disney+ cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatasını alıyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

14 Haziran 2022 tarihinde hayatımıza dahil olan Disney+ uygulaması milyonlarca kullanıcıya sahip olarak Türkiye’de önemli bir yer edinmiş oldu. Milyonlarca kullanıcısına binlerce içeriği uygun fiyatlara sunan Disney+ uygulamasında üyelik fiyatları aylık olarak 34,99 TL iken yıllık fiyat 349,99 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Eğer sizlerde bu uygulamayı kullanmak ve satın almak isterseniz Disney+ resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Disney Plus Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil

Her işletim sisteminde olduğu gibi Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda da bazı sorunlar ve geliştirmeler mevcut olabiliyor. Google Play Store üzerinden indirmek istediğiniz herhangi bir uygulamada ‘’Cihazınız bu sürümle uyumlu değil’’ hatası alıyorsanız bu sorunun ana kaynağına inerek sorunu incelemeniz ve gereken çözümü yapmanız gerekmektedir.

Sadece Android işletim sisteminde bulunan bu hata ne yazık ki kullanıcının uygulamayı indirmesine izin vermez ve böylelikle Android kullanıcısı uygulamayı kullanamaz duruma gelir. Peki, karşımıza çıkan bu hata nasıl giderilir? İşte sizlere Disney+ cihazınız bu sürümle uyumlu değil çözümü…

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Ne Demek

Tüm işletim sistemleri için belirlenmiş olan bazı belli başlı hatalar olur. Bu hatalardan bir tanesi de Android’de yer edinen ‘’Cihazınız bu sürümle uyumlu değil’’ hatasıdır. Aslında bu bir hata değil aksine uyarıdır. Uyarıyı incelediğiniz zaman bu uyarının genel olarak farklı bir işletim sistemine sahip olan cihaz üzerinden uygulamayı indirmeye çalışmak olarak görülür. Yani siz Android için üretilen bir uygulamayı, Windows cihazınıza indirmek isterseniz buna imkan yoktur. İmkan olmadığı gibi de uygulamayı kullanamazsınız. Aynı şekilde iPhone bir cihaza Android uygulamalarını yükleyemezsiniz. Yüklemeyeceğiniz içinde bu hatayla karşılaşırsınız.

Disney Plus Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatasının Çözümü

Bu hatayı çözmek için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Aşağıda sizlere paylaştığımız yöntemleri teker teker deneyerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

  • Android cihazınızın önbellek ve çerezlerini silmeyi deneyin.
  • Cihazınızı yeniden başlatın.
  • Uygulama güncellemelerini kapatın.
  • Telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve ‘’Play Store’’ dışındaki kaynaklardan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver seçeneğini aktifleştirin.
  • İşletim sisteminiz eski bir işletim sistemiyse güncellemelerinizi yapın.
  • Google Play Store ayarlarınıza girerek ülkenizi değiştirin.
  • Sorun yaşadığınız APK dosyasını veya Disney+ uygulamasını internet üzerinden indirmeyi deneyin.
  • Son çare olarak yeni bir güncel Android telefon satın alın.

Diğer içeriğimiz Disney Plus bağlanma sorunu içeriğimizi okumayı unutmayın.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.