Disney Plus Görüntü Kalitesi Arttırma 2024

Disney Plus görüntü kalitesi arttırma, Disney Plus görüntü ayarları, Disney Plus görüntü sorunu, Disney Plus görüntü kalitesi ayarlama gibi başlıklarda bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir. Eğer Disney+ görüntü kalitesi arttırma ve ayarlama konusunda yardıma ihtiyacınız varsa aşağıda sizlere paylaşacağımız bilgileri uygulayarak daha iyi bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Disney Plus veya diğer adıyla Disney+ uygulaması 14 Haziran 2022 tarihinde ülkemize giriş yaparak biz dizi / film severleri fazlasıyla sevindirdi. Sevindirdi sevindirdi fakat bir yandan da eksiklikleriyle bizleri fazlasıyla üzdü. Disney Plus’daki eksiklikler ve sorunlar yavaş yavaş gideriliyor olsa da halen Disney+ görüntü kalitesi arttırma ve ayarlama konusunda zaman zaman sorun yaşanmakta. Bu sorunu nasıl çözebileceğiniz ve Disney+ uygulamasının hangi internet şartlarında nasıl görüntü vereceğinin tüm bilgilerini aşağıda paylaştık.

Bilgi: Disney Plus’daki tüm içerikleri IMAX kalitesinde izlemek istiyorsanız Disney+ resmi internet sitesinden uygulamaya kayıt olmanız gerekmektedir.

disney plus görüntü kalitesi

Disney Plus Görüntü Kalitesi Ayarlama

Disney+ uygulaması görüntü bakımından diğer platformlara göre oldukça daha üst bir görüntüyü size sunmaktan yana olur. Yüksek kaliteli izleme deneyimi sunan Disney+ tüm sevdiğiniz programlar ve içerikler için IMAX kalitesini desteklemektedir. IMAX ile birlikte diğer alt çözünürlükleri de Disney+ uygulamasından ayarlayabilirsiniz.

Disney Plus Görüntü Ayarları

Daha yüksek kalitede tüm içerikleri izlemek istiyorsanız aşağıda yer alan maddelere uygulamayı deneyebilirsiniz. Paylaştığımız kalitelerin her birisi telefonunuzun uyumluluğuna göre sunulmaktadır. Eğer telefonunuz bu görüntü kalitesini desteklemiyorsa ne yapsanız da o kaliteye ulaşamazsınız.

 • Full HD: Full HD videolar, 1080p çözünürlüğe sahiptir ve standart HD’ye (720p) göre daha yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar.
 • 4K Ultra HD: Bu format, 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahiptir ve full HD videolara göre daha net görüntüler sunar.
 • HDR10: HDR10, varsayılan HDR formatıdır. Daha geniş bir renk ve parlaklık yelpazesi sunan High Dynamic Range (Yüksek Dinamik Aralık) anlamına gelir.
 • Dolby Vision: Dolby Vision, HDR’nin daha dinamik bir versiyonudur. Renkleri ve parlaklığı ayarlayarak videolardaki her karenin ekranınız için optimize edilmesini sağlar.
 • IMAX Enhanced: Bu içerikler, görüntünün tüm ekranı kaplamasını sağlayan 1.90:1 genişletilmiş en/boy oranıyla sunulur.

Bilgi: Eğer cihazınız yüksek kalite video oynatmıyorsa cihaz üreticinizle iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte Disney+ desteklenen cihazlar adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Görüntü kalitesini arttırabileceğiniz bir yöntemin videosunu sizlere aşağıda paylaştık. İzleyerek görüntü ayarlarınızı değiştirebilirsiniz fakat video ingilizcedir. Görsel yardımıyla izleyerek uygulamanız yeterli olacaktır.

Disney Plus Video Kalitesini Ayarlama

Disney+ uygulamasında eğer bir film veya diziyi açarsanız tüm görüntü ayarları otomatik olarak karşınıza çıkar. Yani sisteminizin ve internetinizin desteklemiş olduğu şekilde görüntü ayarı karşınıza çıkmış olur. Fakat siz bu ayarları kendiniz manuel olarak değiştirmek isterseniz veya görüntü kalitesini arttırmak isterseniz aşağıdaki ayarları uygulayabilirsiniz.

 • Disney+ uygulamasını kapanmaya zorlayın ve yeniden başlatın
 • İzleme cihazınızın gücünü kesin ve ardından cihazı yeniden başlatın
 • İnternet bağlantınızı kontrol edin
 • İzleme cihazınızdaki HDMI bağlantılarını kontrol edin
 • Başka bir uygulamada içerik izlemeyi deneyin
 • Disney+ uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin
 • Başka bir cihazda Disney+ uygulamasından içerik izlemeyi deneyin

Eğer hiçbir şekilde sonuca ulaşamıyorsanız Disney+ müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Disney+ yardım merkezi size bu konu da yardımcı olacaktır.

1/5 - 3 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.