Disney Plus Otomatik Oynatmayı Kapatma 2024

Disney Plus otomatik oynatmayı kapatma, Disney Plus otomatik oynatma kapatma, Disney Plus otomatik oynatma sorunuyla alakalı bu içeriğimiz detaylı bir şekilde bilgi verecektir. Eğer sizlerde Disney Plus otomatik oynatmayı kapatmak istiyorsanız aşağıda sizlere vereceğimiz bilgilerden faydalanabilirsiniz.

14 Haziran 2022 tarihinde Türkiye’de yayınlanmaya başlayan Disney Plus uygulaması binlerce yeni içerik ile film / dizi severleri karşıladı. Yoğun bir ilgiyle karşılanan Disney+, her geçen gün kendisini geliştirmeye ve yeni içerikleri içerisine dahil etmeye devam ediyor. Disney+ uygulamasında eğer bir içerik izlerken otomatik oynatma sorunuyla karşılaşıyorsanız ve ne yapacağınız konusunda bilginiz yoksa aşağıda yer alan bilgileri uygulayabilirsiniz.

Bilgi: Disney Plus’ta ki tüm içerikleri izleyebilmeniz için Disney+ üyeliğine sahip olmanız gerekir. Eğer üyelik satın almak isterseniz resmi Disney+ sitesine giriş yapabilirsiniz.

Disney Plus Otomatik Oynatma Nedir

Disney Plus’da herhangi bir içeriği izlerken özellikle dizileri izlerken bir bölümden diğer bir bölüme geçerken içerikler otomatik olarak oynatılmaktadır. Bu kimi kullanıcı tarafından yararlı kimi kullanıcı tarafından ise rahatsız edici bir özellik olarak karşılanıyor. Fakat bu özellikten rahatsız olan kişiler Disney+ uygulaması üzerinden bu özelliği çok kolay bir şekilde kapatabilirler.

Disney Plus Otomatik Oynatma Özelliğini Kapatma

Netflix gibi platformlarda da aynı özellik bulunuyorken otomatik oynatma özelliği Disney+ uygulamasında da yer ediniyor. Mobil uygulama üzerinden bu özelliği kapatabilmek için aşağıdaki yöntemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Disney+ uygulamasını açın. Eğer uygulamayı ilk defa kullanıyorsanız giriş yapmanız gerekir.
  • Giriş yaptıktan sonra uygulama içerisindeki sağ alt köşede yer alan profil simgesine tıklayın.
  • Açılan sayfada ‘’Profil düzenle’’ sekmesine girin.
  • Ayarını değiştirmek istediğiniz profili seçin.
  • Yeniden açılan ekrandan otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakın.
  • Yaptığınız değişikliği kayıt edin.

Eğer yapamadıysanız video aracılığıyla da yapabilirsiniz. Fakat video ingilizcedir.

İşte hepsi bu kadar… Unutmayın; Her profiliniz için bu ayarı yapmanız gerekir. Yani bir profilinizde otomatik oynatmayı kapattıysanız diğer profilinizde de kapatmak için aynı ayarları yapmanız gerekir. Aynı ayarı tarayıcı ve web üzerinden de uygulayabilirsiniz. Fark eden bir şey yoktur.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Diğer bir içeriğimiz olan Disney Plus ses sorunu adlı içeriğimizi incelemeye başlayabilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.