E Haciz Nasıl Kaldırılır (Çözüldü)

E haciz nasıl kaldırılır, e haciz ne kadar sürede kalkar, borcu ödenmiş e haciz nasıl kaldırılır şeklinde ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde soru almaktayız. Bu içeriğimizle birlikte e haciz nasıl kaldırılır, borç ödendikten sonra icra ne zaman kalkar bu başlıklar altında detaylı bilgiler vermiş olacağız.

E-haciz tebliğ edildikten sonra borçluya 15 gün süre verilir. Eğer 15 gün içerisinde herhangi bir ödeme olmaması durumunda haciz işlemleri başlamış olur. Borçluya tebliğ edilen e-haciz işleminde 15 gün içerisinde ödeme veya taksitlendirme işlemi yapılırsa haciz ortadan kalkmış olur.

E-Haciz Ne Kadar Sürede Kalkar

Borçluya tebliğ edilen e-haciz belgesi sonrasında borçluya 15 günlük süre verilir. Eğer borçlu bu 15 günlük süre içerisinde borcunun tamamını öder veya borcunu anlaşma yoluyla taksitlendirirse haciz durumu ortadan kalkmış olur. Haciz işlemlerinden tamamen kurtulmak için borcun tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Borcu Ödenmiş E-Haciz Nasıl Kaldırılır

e-Haciz işleminin ortadan kaldırılması için borcun tamamının ödenmesi gerekir. Borcunuzu kapattıysanız ve e – haciz kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız borçlu olduğunuz kuruma dilekçe yazarak haciz işlemlerinin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Kuruma yapacağınız dilekçe başvurusu sonrasında banka hesaplarınıza veya diğer size ait olan mallara tüm hacizler kaldırılmış olur.

Borç Ödendikten Sonra İcra Ne Zaman Kalkar

Borcunuzun tamamını ödediğiniz taktirde banka hesaplarınızdaki blokeler ve haciz işlemleri 2 ile 3 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır. Size tebliğ edilen borca itiraz etmek için 7 günlük süreniz vardır. Bu 7 gün içerisinde borcunuzla alakalı olarak haciz işlemlerini durdurabilir ve ödeme emrine karşı çıkabilirsiniz.

Yapılandırma İle Haciz Kalkar Mı

Yapılandırma veya diğer adıyla taksitlendirme yaparak borcunuzun ödenmesinde kolaylık sağlanmasını talep edebilirsiniz. Fakat yapılandırma yaparak her anlamda kolaylık sağlanmış olmuyor.

Rehin Kaldırma İşlemi Ne Kadar Sürer

Aracınız üzerinde haciz varsa bu haczin ne zaman kaldırılacağını öğrenmeniz için borçlu kurumla iletişime geçmeniz gerekir çünkü haczin kaldırılması için belirlenen bir gün veya süre bulunmamaktadır. Genel olarak araba üzerindeki rehin 1 ile 3 iş günü arasında kaldırılmaktadır.

Ödenen İcra Dosyası E Devletten Ne Zaman Düşer

Yargıtay’ın almış olduğu karara göre bir icra dosyasının ödemesi tamamlandıysa ve herhangi bir borç kalmadıysa 1 sene içerisinde E – devlet üzerinden düşürülmesi gerekmektedir.

Banka Hesabına Haciz Konulabilir Mi

Banka hesabına veya diğer tüm mal varlıklarınıza haciz konulabilir. Size tebliğ edilen e – haciz dosyası sonrasında eğer 15 gün içerisinde herhangi bir ödeme yapmazsanız veya borcunuza itiraz etmezseniz banka hesaplarınız dahil tüm mal varlıklarınıza bloke işlemleri uygulanabilir. Eğer belirli bir kısmı öderseniz bu bloke işlemini kısmen de olsa iptal ettirebilirsiniz.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.