Haberci Rüyalar Nasıl Anlaşılır (En Doğru Anlatım)

Haberci rüyalar nasıl anlaşılır, hangi rüyalar gerçek olur, gündüz görülen rüyalar, güzel rüyalar anlatılır mı, görülen rüyanın gerçekleşmesi, her gece rüya görmek başlıklarında bilgi paylaşacağız. Haberci rüyalar söz konusu olduğunda yaygın bilinen bir yanlış olduğunu belirtmek gerekir. Genel olarak haberci rüyalar gelecekten haber veren rüyalar şeklinde yorumlanır. Oysa ki, kişinin psikolojik olarak kendini hazır hissettiği durumların rüyalarla haber verildiğini düşünmesi son derece mantıklı bir durumdur. Bir rüyanın gerçekten haberci olduğunu anlamak için ona anlam yüklemeniz gerekmektedir.

Genellikle haberci rüyalar;

  • Gerçekçidir.
  • Farkını anlamak pek mümkün değildir.
  • Etkisi kolay kolay geçmez.
  • Uzun süre boyunca akla gelir.
  • Sabah ezanından önce görülür.

Hangi Rüyalar Gerçek Olur

Bu konuda yaygın olarak bilinen bir yalanın daha altını çizmek istiyoruz. Gerçekleşen rüyalar, psikolojide kendini gerçekleştiren kehanet olarak adlandırılır. Başka bir deyiş ile bunu şu şekilde özetlemek mümkündür. Örneğin ev sahibi olmayı hayal ettiğinizi ve bu konuda çalışmalar yaptığınızı düşünelim. Para biriktirirken bir yandan da  devamlı olarak ev sahibi olma hayali kurduğunuz için belli bir zaman sonra rüyalarınızda ev sahibi olduğunuzu görürsünüz. Bu konuda kendinizi şartlandırıp devamlı olarak çalıştığınız için de belli bir noktadan sonra artık ev sahibi olursunuz. Kendi çalışmalarınızı ve mücadelenizi bir kenara atarak buna sebep olan tek faktörün gördüğünüz rüya olduğunu söylersiniz. Oysa ki bu durum son derece yanlış ve kişinin kendisine duyması gereken saygıyı göz ardı ettiği bir davranıştır.

Gündüz Görülen Rüyalar

Yine yapılan araştırmalar göstermiştir ki, gündüz vakti görülen rüyalarda duyu organlarımız daha aktif çalışır. Açken uykuya daldığınızda taze pişmiş bir poğaçayı rüyanızda görebilirsiniz. Bunun kokusunu da daha net bir şekilde hissedersiniz. Bu da kişide mantıksız bir anlam yüklemesi oluşmasına neden olur. Bu sayede gündüz vakti gördüğünüz rüyalar sizi daha gerçekçi ve daha uzun vadeli bir durumdaymış gibi hissetmenize neden olacaktır.

Güzel Rüyalar Anlatılır mı

Kime anlattığınız bu konuda daha önemlidir. Genel olarak güzel rüyaların anlatılmaması gerektiği hususunda bir kanı vardır. Bunun nispeten doğru olduğunu söyleyebiliriz. Güzel rüyalarınızı anlatmanız yerine onu kendinize saklamayı denemeniz tavsiye edilir. Bilimsel bir temeli olmamakla birlikte güzel rüyaların anlatılmasının rüyanın gerçekleşmesine etki edeceğine dair bir düşünce olduğu da unutulmamalıdır.

Görülen Rüyanın Gerçekleşmesi

İnsan oğlu, gördüğü rüyanın gerçekleşmesi konusunda %50 şansı olduğunu bilir. Başka bir deyiş ile gördüğünüz rüya büyük ihtimalle gerçekleşecektir.  Gerçekleşmemesi durumunda ise rüyalar tersine çıkar diyerek rüyanıza kesin anlam yüklersiniz.

Her Gece Rüya Görmek

Aslında herkes her gece birden fazla kez rüya görür. Bazı rüyalar o kadar siliktir ki, rüya gördüğünüzün farkına bile varamazsınız. Bazı rüyalarınızda aksine son derece gerçekçidir. Bu sebeple onu rüyanızda görmeniz bir anlam ifade etmemektedir.

Her Gün Saçma Sapan Rüyalar Görmek

Yine bilimsel bir gerçekten bahsedelim. Günlük hayatta çok fazla acı, tuzlu ve ekşi tüketen kişiler daha fazla saçma rüyalar görmektedir. Bunun sebebi ise siz uykudayken sindirim sisteminizin çok ciddi çaba gösteriyor olması olabilir.

İnsan Neden Rüya Görmez

Bu bilimsel olarak mümkün değildir. Aslında her insan rüya görür. Yalnızca rüya gördüğünü hatırlayamamaktadır. Bu sebeple rüya görüp görmediğinin farkına varması için bazı alıştırmalar yapabilir.

İnsanlar Neden Rüya Görür

Bu neredeyse insanlık tarihi ile yaşıt bir sorudur. Genel olarak rüya konusunda çeşitli yorumlar yapılıyor olsa da beynimizin günlük hayatta ki aktiviteleri yorumlama şekli olduğu düşünülmektedir. Yine de insanın neden rüya gördüğü konusunda net bir yorum yapılamamaktadır.

İstediğimiz Rüyayı Nasıl Görürüz

Bu konuda bazı çalışmalar yapılmaktadır. Hatta rüya simülasyonu şeklinde program ve uygulamaların olduğunu da biliyoruz. Beslenme, alıştırma ve psikoloji bilgisi ile rüyalarınızı yönetmeniz mümkün olabilir.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.