Konya Yol Tarifi (En Kolay Yoldan)

Konya yol tarifi, Konya nerede, Konya’ya nasıl gidilir şeklinde bizlere çok fazla soru gelmektedir. Ziyaretçilerimizin Konya yol tarifi ve diğer konularda bilgi edinebilmesi için Konya yol tarifi adlı içeriğimizi oluşturmuş olduk. Bu içeriğimizle birlikte Konya yol tarifi ve Konya nerede, Konya yolu yol tarifi, Konyaya nasıl gidilir başlıklarında bilgi vermiş olacağız.

Konya Hakkında Kısa Bilgi

Konya, Türkiye’nin en çok nüfusuna sahip olan 7. Şehridir. Çok kalabalık bir nüfusa sahip olan Konya’nın aynı zamanda yüzölçümü de aşırı büyüktür. Konya yüzölçümü 41,001 km2’dir. Bir il olan Konya’nın kuzeyinde Ankara ve Eskişehir, doğusundaysa Aksaray ve Niğde bulunmaktadır. Karasal bir iklime sahip olan il aynı zamanda turizm yönünden de bolluğa sahip olduğu bilinmektedir. Çok sık bir şekilde turist ağırlayan şehrin tarihi yapısı, doğal ve kültürel yapısı fazlasıyla önemlidir.

Konya’ya Nasıl Gidilir

Konya’ya gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım aracının çok fazla olduğu gibi kendi aracınızla Konya iline gitmek için kullanabileceğiniz rota sayısı da bir hayli fazladır. Türkiye’nin her bir bölgesinden sorunsuz bir şekilde gelebileceğiniz Konya’ya gelmek için kara yolu, hava yolu veya demir yolunu tercih edebiliyorsunuz. İstanbul’dan Konya’ya gelmek isterseniz ortalama olarak 706 km, Ankara’dan Konya’ya gelmek isterseniz 271 km, İzmir’den Konya’ya gelmek isterseniz 562 km yol kat etmeniz gerekmektedir.

Konya Yol Tarifi

Konya’ya gitmek için kullanabileceğiniz rota ve ulaşım yolu bir hayli fazla olduğundan buraya gelmek için kullanabileceğiniz rota bilgilerine Google maps üzerinden ulaşabilirsiniz. Google maps yani Google haritalar haricinde diğer ulaşım bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Konya’ya gitmek için bir rota oluşturmak isterseniz aşağıda yer alan Google Maps haritasını/linkini kullanabilirsiniz.

Google Maps Konya Rotası

Konya Otobüs İle Gitmek

Ankara’dan Konya’ya otobüsle gitmek isterseniz ortalama olarak 3 saat yol gitmeniz gerekecektir. Bununla birlikte bilet fiyatı 100 TL’dir. Eğer İstanbul’dan Konya’ya otobüsle gitmek isterseniz yolculuk süreniz 9 saat olacaktır ve bilet fiyatı 250 TL olacaktır. Diğer bir yol ise İzmir’den Konya’ya gitmek için kullanacağınız otobüs sizi 8 saatte Konya’ya götürebilir. Konya otobüs bileti fiyatıysa 200 TL olacaktır.

Not: Otobüs bileti fiyatları Türkiye’nin en güvenilir seyahat sitelerinden Enuygun.com’un otobüs bileti arama motorundan alınmıştır.

Konya’ya Özel Araçla Gitmek

İstanbul’dan Konya’ya gitmek için özel aracınızla 706 kilometrelik yol katetmeniz gerekir. Bu mesafeyi aracınızla 7 – 9 saat içerisinde bitirebilirsiniz. İstanbul’dan yapacağınız kalkış sonrasında Gebze, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, Sivrihisar, Kadınhanı ve son olarak Konya’ya varmalısınız.

Ankara’dan Konya’ya gitmek için aracınızla 271 kilometrelik yol katetmeniz gerekir. Yolculuğunuz 3 saat sürecektir ve bu yolculukta Ankara, Gölbaşı, Kulu, Cihanbeyli, Altınekin bölgelerinden geçmiş olacaksınız. Altınekin sonrası Konya’ya varıyorsunuz.  

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.