Kötü Rüyalar Anlatılır Mı (Geniş Cevap)

Kötü rüyalar anlatılır mı, kötü rüya görmek, kötü rüya görünce ne yapılır, kör insanlar rüya görür mü, korkunç rüya görmek, neden rüya görürüz, rahatsız edici rüyalar görmek başlıklarında bilgi vereceğiz. Rüya görmek insanlık tarihinin en büyük muammasıdır. Kimi zaman bir imparator rüyasında öldürüldüğünü görmüştür. Kimi zamanda çok büyük bir zafer kazandığını… Genel olarak görülen bu rüyalar psikolojide kendini gerçekleştiren kehanet ismi ile anılmaktadır. Peki ama nedir bu kendini gerçekleştiren kehanet?

Öncelikle kötü rüya görmek üzerine basit bir tanımlama yapalım.

Kötü Rüya Görmek

Genellikle kabus görünce kimseye anlatılmaması söylenir ve bu şeklinde açıklanan kötü rüyalar insanların istemedikleri, durum olay yada sonuçları rüyalarında gördükleri bir durum olarak ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple kötü rüyalar üzerinde çok araştırma yapılmış ve insan psikolojisi üzerine çok etkisi olduğunu ortaya çıkarılmıştır. Genel olarak kötü rüyalar söz konusu olduğunda şunları söylemek yanlış olmayacaktır.

Kötü rüyalar kişilerin istemsiz bir şekilde ön plana çıkardıkları bilinç altlarının bir yansımasıdır. Kişiler genellikle günlük hayatta başına gelen olumsuz durumları rüyalarında kötü bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

Kötü Rüya Görünce Ne Yapılır

Bunu şu şekilde özetlemek mümkün olur. Siz eğer çoğunlukla negatif düşünceler altında bir hayat yaşadıysanız başınıza iyi şeyler gelmesinin ardından mutlaka sorunla karşılaşacağınızı düşünürsünüz. Günlük hayatta çok güldük kesin başımıza bir iş gelecek düşüncesinin temelinde bu yatmaktadır. Bu sebeple kötü bir rüya gördüğünüz zaman bunun sadece bir rüya olduğunu ve gerçek hayatınıza pek etkisi olmayacağını kabullenmeniz gerekir.

Aynı zamanda kötü rüyalara sebep olanın sizin kendi bilinçaltınız olduğunu da unutmamanız bu konuda önem arz eder. Kötü rüyalar zaman içerisinde biraz öncede altını çizdiğimiz üzere kendini gerçekleştirebilir. Buna da dikkat etmeniz gerekir.

Kör İnsanlar Rüya Görür Mü

Kör olan insanlar rüyasında net olarak tanımını yapamadıkları şeyleri göremezler. Örneğin hayatında hiç renkleri görememiş bir insan bu konuda bilgi sahibi olamadıkları için renkleri göremeyecektir. Yalnız her insan gibi körlerinde rüya gördüklerini biliyoruz.

Korkunç Rüya Görmek

Kabus görmenin pek çok nedeni bulunur. Bunun en çok bilinen nedenleri arasında düzensiz beslenme, düzensiz uyku, kötü yaşam kalitesi ve sürekli stresin kötü rüyaları tetiklediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sebeple korkunç rüyaları çok sık görüyorsanız kendi hayatınızda da bazı noktaları düzeltmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Genellikle olumsuz psikolojinin ve gergin bir yaşam tarzının korkunç rüyalara zemin hazırladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Neden Rüya Görürüz

Neden rüya görürüz? Bu sorunun bilimsel olarak bir cevabı bulunmamaktadır. Rüya görmemizde beynimizin çok büyük bir etkisi olduğu bilinmektedir.  Beyin üzerine yapılan çalışmalarında rüyaları doğrudan etkilediğini de gözler önüne sermenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde rüyaların son derece etkili olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Rahatsız Edici Rüyalar Görmek

Rüyalarınızın sizi rahatsız etmesi, kabus görmeniz, istemediğiniz sonuçları rüyalarınıza yansıtmak sizin bilinç altınızla doğrudan ilgili olan konulardır. Birkaç kez değil de sürekli olarak rahatsız edici rüyalarla karşılaşıyorsanız bu durumun nedenini araştırmanız sizin sağlığınız açısından daha mantıklıdır.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.