Kuranda Zengin Olmanın Yolları (En İyi Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Kuranda zengin olmanın yolları konusunda soru almaktayız. Bizlerde siz değerli ziyaretçilerimizi kırmamak adına Kuranda zengin olmanın yolları hakkında detaylı bilgi paylaşmış olacağız. Eğer sizlerde Kuranda zengin olmanın yolları, zengin olmanın sırrı nedir, Allahtan zengin olmayı istemek, en kolay zengin olmanın yolları, islamda zengin olmak başlıklarında bilgi arıyorsanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir.

Allahtan zenginlik nasıl istenir?

Zengin olmak isteyen mümin ellerini yukarı semaya açarak şu duayı mutlaka okumalıdır; Allahümme ya Ganiyyü ya Hamidü ya Mübdiü ya Müidü, ya Rahimü ya Vedud. Eğnini bi helalike an haramike ve bi fadlike Ammen sivake

Kuranda Zengin Olmanın Yolları Hakkında Tavsiyeler

Kuranda zengin olmanızı söyleyen veya zengin olacaksınız şeklinde bir bilgi direkt olarak bizlere iletilmemiştir. Fakat fakirlikten kurtularak zenginliye ulaşmanızı sağlayabilecek bazı ayetler bulunuyor. Bu ayetleri okuyarak zengin olma yolları konusunda bilgiler alabilir, kendinizi fakirlikten kurtulmaya adayabilirsiniz. Şüphesiz ki bu konu da bizlere tek çareyi sağlayacak olan Allah olsa da Kuranda zengin olmanın yolları hakkında bize direkt bir bilgi iletilmiyor.

İslamda Zengin Olmanın Yolları

Zengin olmak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler aslında çok basittir. Allah’ın bizlere buyurduğu şekilde yaşamak ve israftan kaçınmak her zaman için zengin olabilmenin ilk yolları arasında yer alır. Zengin olabilmeniz için bazı maddeleri sizler için aşağıda paylaşıyoruz. Eğer bu maddelere uyum sağlayabilirseniz sizlerde zengin olabilmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

 • Günah işlemeyin. Kuranda günah işlemenin cezası çok büyüktür. Günah işlemekten kaçınarak zenginlikten uzak olursunuz.
 • Yalanı asla söylemeyin. Bir konu hakkında hiçbir bilginiz yoksa asla yalan söylemeyin. Yalan söylemek yerine susun. Susan ağız, konuşan ağızdan her zaman öndedir. Zengin olmak içinde asla yalan söylemeyin. Söylediğiniz yalan elbet bir gün sizi bulacaktır…
 • Uyumaktan vazgeçin. Uyku düzeniniz yeteri kadar ve düzenli bir şekilde olduğu sürece zengin olmanızın önünde hiçbir engel yoktur.
 • Çıplak yatmaktan kaçının. Çok sıcak olabilir, çok bunalmış olabilirsiniz fakat yatağa girdiğinizde asla çıplak yatmayın.
 • Ayakta asla işemeyin. Ayakta işemenin günahı büyüktür. Aynı zamanda ayakta işemek, insan sağlığına epey bir zararlıdır.
 • Cünüp gezmeyin. Cünüp yemek yemek, cünüp gezmek Allah’ın asla istemeyeceği şeylerdir. Her zaman temiz bir görünüme sahip olun.
 • Ekmek kırıntısı görürseniz hemen toplayın. İlla ekmek kırıntısı olacak diye bir şey yok. Yerde hangi nimeti görürseniz yerden alın. Ayakta yemek yemeyin, ayakta su içmeyin. Bunlara mutlak surette dikkat edin.
 • Kapı eşikliğinde oturmayın. Merdivenlerde veya kapılarda oturmak sağlıksal problemlere neden olabilir. Üç harfliler tarafından ziyaret edilmek istemiyorsanız kapı eşiklerinde oturmayın.
 • Namazlarınızı asla aksatmayın. Namaz, Allah’ın buyurduğu en büyük inançtır. Namaz ile rızkınız artar, sevabınız yükselir.
 • İyi niyetten uzak kalmayın. Her zaman iyi niyetli, kibar, dürüst birisi olun.
 • Dua okuyun. Bildiğiniz, bilmediğiniz ne varsa okuyun. Allah asla sizin duanızı cevapsız bırakmayacaktır. Bugün olmasa da, bu Dünya’da olmasa da öbür dünyada illa ki duanızın karşılığını almış olacaksınız.
 • Spor yapın. Daha temiz ve daha iyi bir zihne sahip olmak istiyorsanız spor yapmaktan kaçınmayın.
 • Mutluluğunuza kimse engel olmasın. Şikayet edinmekten veya bir şeyleri sürekli olarak şikayet etmekten kaçının. Olana şükür etmeyi, olanı daha iyi yapabilmek için çabanız olduğunu gösterin.
 • Kumardan uzak durun. Kumar, insanın hayatını olumsuz yönde etkileyerek sizi borca sürükler. Kumar gibi oyunları asla oynamayın.
 • Diğer insanların kazançlarını, hayatını kıskanmayın. Kıskanç olmak, cimri olmak veya türevi her şey çok günahtır. Sizde çaba göstererek, bir şeyleri başararak o seviyeye ulaşabilirsiniz.
 • Dedikodu yapmayın. Dedikodunun islamda asla yeri yoktur.

Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

Zengin olmak için okunacak dua arıyorsanız aşağıda paylaştığımız videoya göz atabilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.