Nvidia Denetim Masası Yok Çözümü 2024

Nvidia denetim masası, Nvidia denetim masası yok sorunuyla alakalı olarak sizlere yardımcı olabilecek detaylı içeriğimizdir. Bu içeriğimizle birlikte Nvidia denetim masası yok sorununun çözümünü bulabilir ve uygulanması gereken ayarları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

Son zamanlarda pek çok sık bir şekilde araştırılan ve çok sık görülen sorunlardan bir tanesi olan Nvidia denetim masası yok sorunuyla alakalı olarak ziyaretçilerimizden yardım talebi alıyoruz. Bu nvidia sorunun çözümünü sizlere paylaşabilmek amacıyla bu içeriğimizi oluşturmuş olduk. Sürekli olarak kullandığımız ve bir bilgisayar için hayati önem taşıyan denetim masası hakkında bu içeriğimizle birlikte detaylı bilgileri paylaşmış olacağız.

Nvidia Denetim Masası Nasıl Açılır

Nvidia denetim masası nasıl açılır diye merak ediyorsanız denetim masasını açabilmek için yapmanız gereken bazı ayarlar söz konusudur. Ayarları yaptıktan sonra başarılı bir şekilde denetim masasını açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Denetim masasını açmak için aşağıdaki ayarları kullanın.

Bilgisayarım klasörüne sağ tıklayın ve tıkladıktan sonra açılan sekmelerden hizmetler ve uygulamalar adlı seçeneğine tıklayın.

 • Açılan sayfadan hizmetlere tıklayın.
 • Yeniden açılan sayfadan Nvidia seçeneğini bulun ve sağ tıklayın.
 • Kapalı olan ayarı otomatik olarak değiştirin.
 • Bilgisayarınız yeniden başlatın.

Bu sayede Nvidia denetim masasını açmış olacaksınız.

Nvidia Denetim Masası Yok Windows 10

Windows 10 kullanıcıları tarafından çok sık bir şekilde karşılaşılan sorunlardan bir tanesi Nvidia denetim masası yok sorunuyla alakalı olarak bazı nedenleri aşağıda paylaştık. Sorunun nedeni aslında bellidir ve Nvidia tarafında yayınlanan 2 farklı sürücü bulunmaktadır. Sürücülerin üzerindeki iki temel seçenekten ilki standart sürücü olarak karşımıza çıkar.

Standart sürücü de denetim masasıyla alakalı olarak sorun yaşanmaz. Fakat diğer sürücü olan DHC adlı sürücü de denetim masası yoktur. Eğer sürücü yüklerken bu sürücüyü seçerseniz yani DHC sürücüsünü seçerseniz Nvidia denetim masası yok adlı sorunla karşılaşmanız büyük olasılıktadır. Eğer bu sorunla karşılaştıysanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 • Nvidia’ya ait olan denetim masasını yeniden indirebilirsiniz.
 • Kontrol panelini yeniden manuel olarak başlatabilirsiniz.
 • Çalışan uygulamaları yeniden manuel olarak başlatmaya zorlayabilirsiniz.

Denetim masasını yeniden indirmek için ve daha detaylı bilgi için Nvidia’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Nvidia Denetim Masası Driver

İhtiyacınız olan Nvidia denetim masası driver ise ilk etapta tüm Nvidia uygulamalarını yeniden başlatmaya zorlamak çözümünüz olabilir. Bu yüzden ilk önce bir driver indirmeden yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Sorunları keşfetmek ve yeniden başlatmaya zorlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Windows tuşu ile birlikte R tuşuna basın. Bu kombinasyon ‘’Çalıştır’’ programını açacaktır.
 • Açılan programdan arama bölümüne ‘’services.msc’’ yazın ve ‘’enter’’ tuşuna basın.
 • Açılan sayfada bilgisayarınızın tüm hizmetlerini barındıran ekrandır. Bu ekrandan Nvidia hizmetlerini bulun ve açın.
 • Seçenekler kısmında yer alan ‘’Restart the service’’ seçeneğine tıklayın.
 • Bu tıklamayla birlikte bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Eğer başlamazsa siz yeniden manuel olarak başlatabilirsiniz. Bu sayede denetim masasını yeniden kullanabilirsiniz.
İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.