Silikon Elden Nasıl Çıkar 2022

Çok sık bir şekilde kullanılan silikon hakkında, silikon elden nasıl çıkar şeklinde bizlere ziyaretçilerimiz tarafından soru gelmektedir. Bu içeriğimizde ziyaretçilerimizin silikon elden nasıl çıkar, silikon çıkartma, silikon elden nasıl temizlenir konularındaki endişesini gidermiş olacağız.

Silikon köpük elden nasıl çıkar şeklinde merakınız bulunuyorsa silikonu çıkartabilmeniz için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bir tür yapıştırıcı olan silikon, evlerdeki tadilat işlerinde kullanılmaktadır ve ev harici daha bir çok alanda aktif bir şekilde kullanımı tercih edilmektedir. Tadilat işlerinde çok sık bir şekilde kullanımı olan silikon eğer ele yapışırsa çıkartılması biraz zor ve uğraştırıcı oluyor. Ele yapışan silikon nasıl çıkar? Diyorsanız bu içeriğimizde detaylı bir şekilde silikon elden nasıl çıkar anlattık.

Silikon Elden Nasıl Çıkar

Oldukça kolay bir uygulaması olan silikon çok fazla tercih edilen bir yapıştırıcı türüdür. Çok kolay yapıştığı için kullanımı sırasında da silikonu elinize bulaştırmanız ve daha sonrasında geri çıkartabilmeniz sizi uğraştırabilir. Fakat endişelenmeyin. Elinize yapışan silikonu temizlemek için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Silikonu elinizde çıkartırken cildinize zarar vermemeye ve kimyasal ürünlere çok fazla yönelmemeye dikkat etmelisiniz.

Silikonu elinizden çıkartmak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz;

  • Elinize toz deterjan alınız ve ovuşturarak elinize yıkayınız. Bu yöntemi uyguladığınız taktirde elinize yapışan silikonun hemen çıktığını görebilirsiniz.
  • Bulaşık deterjanı ve bulaşık teli kullanabilirsiniz.
  • Sıcak su, deterjan ve kremden yararlanarak elinize yapışan silikonu yine aynı şekilde kolayca çıkartabiliyorsunuz.

Silikonu elinizden çıkartmak için kullanabileceğiniz yöntem sayısı oldukça fazladır fakat bu yöntemleri uygularken cildinize zarar verecek şekilde basınç uygulamayı denemeyiniz. Yavaş ve bastırmadan elinizdeki silikonları yukarıdaki yöntemler ile çıkartabilirsiniz. Silikonu elinizden çıkarttıktan sonra mutlaka bir nemlendirici krem kullanın. Krem kullanmanız olası zarara karşı cildinizi korumuş olacaktır.

YouTube video

Ele Yapışan Silikon Nasıl Çıkar

Ele yapışan silikonu çıkartmak için kullanabileceğiniz yöntem sayısı yine birden fazladır. En kolay ve hiç uğraşmadan elinize yapışan silikonu çıkartmak için ince bir kum veya toprağı elinize serpiştirmeniz yeterli olacaktır. Elinize alacağınız kum veya toprağı elinizin içerisinde ovalayınız. Bu sayede silikon elinizden çıkmış olacaktır. Yine aynı şekilde bu işlemi uyguladıktan sonra mutlaka nemlendirici bir krem uygulamanız gerekir.

Eğer silikonla iş yaptıysanız ve silikon halen elinizde kurumamış vaziyetteyse bir an önce yıkamanız daha doğru olacaktır. Çünkü silikon elinizde kuruduysa çıkartması, ıslak haline göre bir tık daha zor hale gelecektir. Elinize ve cildinize zarar vermeden yavaş yavaş ovalayarak yapışan silikonu çıkartmayı denemelisiniz. Son bir yöntem olarak sabunlu suyu sizlere önerebiliriz.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.