Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme (Doğru Yöntem)

Ziyaretçilerimiz bizlere telefonla konuşurken gelen aramayı görme konusunda çok sık soru sormaktaydı. Bizlerde ziyaretçilerimizi kırmamak adına telefonla konuşurken gelen aramayı görme başlığında detaylı bilgi vermekten yana olduk. Bu içeriğimizle birlikte telefonla konuşurken gelen aramayı görme, gelen aramaları görme, alttan gelen aramayı görme, alttan arayanı görme başlıklarında bilgi sunmuş olacağız.

Telefonla görüşme yaparken diğer bir kişinin sizi arayıp aramadığını görebilmek için aktif edebileceğiniz sim kart özelliği bulunmaktadır. Birisiyle telefonla konuşurken diğer bir kişinin sizi arayıp aramadığını öğrenmek veya öğrenebilmek gerçekten güzel bir özelliktir. Sizlerde telefonla konuşurken gelen aramayı görme konusunda yardım almak istiyorsanız bu içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim

Gün içerisinde sık sık telefonla iletişim halinde olabiliyoruz. İş için, arkadaş, aile dost veya diğer her türlü olay için telefon her zaman elimizin altındadır. Bazı insanlar telefonla görüşmeyi sevmezken bazı insanlarda telefonla görüşmeyi bir hayli fazla yaparlar. Fakat telefonla çok sık görüşme yapan insanlarda birden beklenmeyen bir çağrı oluşur ve bu çağrı her zaman telefon ekranına yansımayabilir. Telefonla görüşürken diğer bir kişi sizi aradığında aramayı nasıl görebilirim diyorsanız şimdi sizlere yardımcı olacağız.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Telefonla konuştuğunuz esnada bir başkasının sizi aradığını görebilmek için yapmanız gereken ayar ‘’Çağrı bekletme’’ özelliğini aktif etmektir. Bu özellik ekranda diğer bir kişi sizi aradığında gözükmesine olanak sağlayacaktır. Bu özelliğin aktif olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Önemli bir çağrı bekliyor olabilirsiniz fakat o an telefonla bir başkasıyla görüşüyor da olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda telefonunuz bir başkası tarafından aranıldığında haber alabilmek için ‘’çağrı bekletme’’ özelliğini aktif etmeniz gerekir.

Gelen Aramayı Görme Yöntemleri

Gelen aramayı görmek için kullanabileceğiniz yöntem sayısı birden fazladır. Yöntemlerin bir tanesini sizler için aşağıda paylaştık.

  • Kod ile gelen aramayı görüşme esnasında ekranda gösterebilirsiniz. Gelen aramayı görme özelliğini kod ile aktif etmek için ‘’*43#’’ numaralarını tuşlamanız gerekir. Bu tuşlama sonrasında telefonunuzda çağrı bekletme özelliği aktif olacaktır.

*# 43 nedir?

Telefonunuz tuşlarından *43# bastığınızda çağrı bekletme özelliğini açarsınız. Kapatmak için ise  #43# tuşlayıp aramaya basmanız yeterli olacaktır.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme iPhone

iPhone’da bu özelliği aktif edebilmeniz için herhangi bir kod vs. yazmanıza gerek yoktur. iPhone telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girin ve bu ekranda ‘’Telefon’’ kategorisini bulun. Kategoriye girin ve ‘’Arama bekletme’’ bölümünü aktif edin. Bu sayede gelen aramayı iPhone’da görebileceksiniz.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Samsung

Samsung dahil tüm Android cihazlarda gelen aramayı görmek için yapmanız gereken ayarları sizler için aşağıda paylaştık.

  • Telefonunuzun rehber bölümüne girin.
  • Açılan sayfanın sağ üst kısmında yer alan ‘’Daha fazla’’ seçeneğine tıklayın.
  • Tıkladığınızda açılır menüden ‘’Ayarlar’’ butonuna tıklayın.
  • Arama ayarları sayfasında yer alan ‘’Diğer ayarlar’’ bölümüne girin ve buradan ‘’Arama bekletme’’ özelliğini aktif hale getirin.
Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Samsung

Çağrı Bekletme Nedir

Çağrı bekletme özelliği operatörler tarafından ortaya çıkartılan ve bugün bir çok telefonda ‘’Ayarlar’’ kısmında yer alan bir özelliktir. Bu özellikle birlikte telefonla görüşme yapıyorsanız, bir diğer kişi sizi aradığında meşgul çalması yerine normal bir kişi sizi arıyormuş gibisine gösterir. Bu sayede arayan kişi geri çevrilmez ve sizde kim sizi aramış anında görebilirsiniz.

Genel kategorimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.