Zeytinburnu Nerede Nasıl Gidilir Yol Tarifi

Zeytinburnu nerede, Zeytinburnuna nasıl gidilir, Zeytinburnu yol tarifi nedir? Şeklinde bizlere çok sık bir şekilde ziyaretçilerimizden soru gelmektedir. Bu içeriğimizle birlikte sizlere Zeytinburnu nerede, Zeytinburnu yol tarifi gibi başlıklarda detaylı bir şekilde bilgilendirme sunmuş olacağız. Zeytinburnu yol tarifi ve çok daha fazlası için bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır.

İstanbul’un gözde mekanlarından ve ilçelerinden bir tanesi olan Zeytinburnu bir çok eşsiz güzelliğe sahiptir. Marmara Denizi’nin hemen kıyısında yer alan Zeytinburnu aynı zamanda Fatih, Eyüp, Bayrampaşa ve Güngören’e yakınlığıyla bilinmektedir. Diğer ilçelere göre oldukça küçük bir ilçe olan Zeytinburnu küçük olmasına rağmen oldukça kalabalıktır. Yerleşim ve nüfus oldukça fazladır. Buraya ulaşmak isterseniz kullanabileceğiniz otobüs, Marmaray veya ulaşım yolu tercihi birden fazladır. Kullanabileceğiniz tüm ulaşım yollarını sizler için aşağıda paylaştık.

Zeytinburnu Nereye Bağlı

Kendi başına bir ilçedir ve İstanbul’a bağlıdır.

Zeytinburnu Hangi Yakada

Avrupa yakasındadır.

Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir

Zeytinburnu nasıl gidilir veya Zeytinburnu yol tarifi şeklinde merakı olan tüm ziyaretçilerimize bu içeriğimiz detaylı bir anlatım içermektedir. Zeytinburnu metrobüs, Zeytinburnu Marmaray veya Zeytinburnu otobüs seferleri konusunda her bir başlık altında sizler  detaylı bir şekilde bilgilendirme sunduk.

Zeytinburnu Yol Tarifi

Metroyla Zeytinburnu Nasıl Gidilir

Zeytinburnu’na metroyla doğrudan ulaşım imkanı bulunmaktadır. Metroyla gelmek isteyen kişiler M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı adlı metro hattını kullanabilirler. Bu hatta bindikten sonra Zeytinburnu durağında inmeniz yeterli olacaktır.

Zeytinburnu Otobüs Seferleri

Beşiktaş otobüs seferleri veya otobüsle beşiktaşa nasıl gidilir merak ediyorsanız detaylarını sizlere paylaşıyoruz. Aşağıda yazılı olan otobüslere binebilir ve çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hat AdıYön
MR10Kazlıçeşme Marmaray
HT13Yeni Mahalle Metro
78ZBFenertepe Peronlar / Yenıbosna Yönü
79GKayaşehir
89AKanuni Sultan Süleyman
89MZeytinburnu
89SSöğütlüçeşme / Sondurak Yönü
93Eminönü
93CBeyazıt
93MMecidiyeköy Avm
93TZeytinburnu
97KZİmam Mustafa Efendi Camii
MK97Zeytinburnu
H-9İstanbul Havalimanı Garaj
31Kuyumcukent
31EKuyumcukent
71TAtaköy 9.-10.Kısım / Bakırköy Yönü
72TYeşilköy
73Yenibosna Metro
73Fİstanbul Akvaryum

Zeytinburnu Marmaray İle Nasıl Gidilir

Marmarayla gelmek isterseniz Zeytinburnu ilçesine doğru gelen Marmaray’a binebilirsiniz. Marmaray’a bindikten sonra Zeytinburnu durağında inmelisiniz. Marmaray ücreti 2.5 TL’dir fakat İstanbul Kart’a sahip olmayan birisiyseniz ortalama olarak 6 TL ücret vermeniz gerekebilir.

Zeytinburnu’na Vapurla Nasıl Gidilir

Zeytinburnu vapur seferleri konusunda maalesef sizlere yardımcı olamıyoruz yani doğrudan ulaşım seçeneği yoktur. Yine de denizyoluyla gelmek isterseniz Kadıköy – Bakırköy hattını kullanabilirsiniz. Aktarmalı ulaşım sayesinde vapurla gelebilirsiniz.

Zeytinburnu Gezilmesi Gereken Yerler

Zeytinburnu gezilecek yerler nereler diye merak edenlere yine bu başlığımız yardımcı olacaktır.

  • Panoroma 1453 Tarihi Müzesi
  • Balıklı Meryem Ana Rum Manastırı
  • Merkez Efendi Camii
  • Yenikapı Mevlevihanesi
  • Topkapı Kültür Parkı
  • Seyyid Nizam Camii ve Türbesi
  • Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

Zeytinburnu Belediyesi Şikayet Hattı

zeytinburnu yol tarifi
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.