1 Gecede Sivilce Kurutma (Gerçek Yöntem)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde 1 gecede sivilce kurutma konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize 1 gecede sivilce kurutma konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda en etkili sivilce kremi eczane, sivilce lekeleri için krem, hametan krem sivilceye iyi gelir mi? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Günlük hayatın büyük sorunlarından bir tanesi olan sivilceler bir gece ansızın yüzünüzde çıkabilir ve sizin moralinizi alt üst edebilirler. Sivilceler yani diğer bir adıyla akneler için geçici bir çok çözüm yöntemi vardır. Sivilceleri tamamen yok etme konusunda etkili olan çözüm yöntemiyse hasta rızası alınarak aknetrent ve benzeri ilaçlardır. Peki bu ilaçları kullanamıyorsak 1 gecede sivilce kurutma işlemi nasıl yapılıyor? İşte sizlere cevabı!

1 Gecede Sivilce Kurutma

1 Gecede Sivilce Kurutma

Çok sık bir şekilde görülen ve neredeyse her insanın baş belası olan sivilceler için çeşitli bir çözüm yöntemi vardır. Her yaş aralığında görülebilen bir hastalık türü olan sivilceler özellikle ergenlik dönemi bireylerinde çok daha sık bir şekilde görülmektedir. Stresliyseniz, öfkeliyseniz veya gerginseniz sivilceler birkaç saat içerisinde vücudunuzda çıkabilir. Tabi bu durum sadece ruh halinize bağlı değildir. Yediğiniz yiyecekler veya içecekler sivilce oluşumunda yine etkilidir.

Diş Macunu

Sivilcelerin en büyük ve en etkili doğal çözüm yöntemi diş macunudur. Halk arasında sık bir şekilde kullanılan sivilce için diş macunu kullanımı yaygındır. Fakat diş macununu tekrar tekrar cildiniz için uygulamaktan uzak durunuz. Bir müddetten sonra cildinizde kuruluk veya diğer hastalıkları oluşturabilir.

Deniz Suyu

Deniz suyunun içerisinde yer alan tuz sivilceleri 1 gecede yok etmek için ideal bir yöntemdir. Etkili yöntemler arasında yer alan sivilce için deniz suyu uygulaması bir pamuk yardımıyla sivilce oluşan bölgeye 3 defa sürülür.

Salisik Asit

Salisik asit içerisinde insan sağlığını rahatsız etmeyecek düzeyde asit yer alır. pH seviyesi insan sağlığını riske etmiyor olsa da uygulamasını kulak çubuğu yardımıyla yapmalısınız. Devamlı bu uygulamayı yapmak bir süre sonra cildinizde farklı sağlık sorunlarını ortaya çıkartabilir.

Muz Kabuğu

Muz kabuğunun özünde yer alan içerikler sivilceleri kökten yok edebilecek düzeydedir. Lifli bir yapıya sahip olan muz içerisinde potasyumu bulundurur. Aynı zamanda mineral olarak zengindir ve vitaminler açısından da bol miktarda vitamine sahiptir. Muz kabuğunun yenileyici bir etkisi vardır.

1 Sivilce Kaç Günde Geçer?

Sivilceler anında ortadan ne yazık ki yok olmaz. Bir sivilce ( akne ) tedavisinde iyileşmeler, 2. ayda oluşmaktadır.

Sivilceyi Ne Kurutur?

Sivilcelerinizi kurutmak için kullanabileceğiniz yöntem sayısı sayısızdır. Evde kendi başınıza sivilceleriniz için bir kurutma yöntemi, yok etme yöntemi arıyorsanız aşağıda yer alan sıralı listedeki ürünleri deneyebilirsiniz.

 • Limon
 • Elma sirkesi
 • Yaş maya
 • Lavanta sabunu
 • Karbonat
 • Buz
 • Sarımsak
 • Aloe vera

En Etkili Sivilce Kremi Eczane

Eczanelerden ücretiyle satın alabileceğiniz sivilce kremleri bulunmaktadır. Bu sivilce kremleri her ne kadar ücretli bir şekilde reçetesiz olarak satın alabiliyor olsanız da doktorunuza danışmadan kullanmaktan kesinlikle uzak durunuz.

 • Benzamycin
 • İmex sivilce kremi
 • Nadixa
 • Acnelyse krem
 • Clindoxyl Krem

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın