21 Günde Evlenme Duası

21 günde evlenme duası evlenmek isteyip de bir türlü hayırlı kısmet bulamayıp, hayırlı kısmet bulabilmek için dualardan yardım almak isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Evlilik duası olarak da bilinen bu dua Taha Suresi ile rahat bir şekilde sağlanabilir

Bazı kişiler artık kısmetlerinin kapalı olduğunu, kimsenin kendisine gelmeyecek olduğuna inanabilir. Böyle anlarda Taha suresinden aldıkları yardımlar ile en kısa sürede kendilerine evlenmek için hayırlı bir kısmet bulabilirler.

Bu duayı yapan kişilerden gelen yorumlar incelenecek olduğu zaman daha çok 21 gün kadar kısa sürede hayırlı bir eş bularak evlendikleri de gözlenmektedir. Bu yüzden de evlenmek isteyip de bir türlü hayırlı kısmet bulamayan herkesin merak ederek araştırdığı bir konu olarak da yer almaktadır.

Hayırlı Bir Evlilik İçin Hangi Sure?

Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen kişiler Furkan Suresi 74. ayeti okuması önerilir.

21 Günde Evlenme Duası Nasıl Yapılır?

21 günde evlendim duası yapmak için bireylerin tam olarak 21 gün boyunca ara vermeden bu duaya devam etmesi gerekir.

Bu duayı yapmak için 3 kere Rahman surelerini okumak ve 11 kere salavat getirmek gerekir. Ardından da duaya devam ederken bireyler 21 gün boyunca bir bardak su alarak bu suya; “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina. Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” Anlamı:“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.” Tam 101 kere bu duayı okumaları gerekir.

21 Günde Evlenme Duası
21 Günde Evlenme Duası

Her dua içerisinde olduğu gibi 21 günde evlendim duasının da abdestli bir şekilde yapılması, temiz kıyafetler giyilmesine özen gösterilmesi gerekir. Bir insan bu duayı ederken ne kadar temiz bir kalp ile eder ve ne kadar kısa sürede kabul olacağına inanırsa o kadar kısa sürede kabul olur. Bir yandan da kişilerin dua ederken okudukları suyu okumaları bittikten sonra içmesi gerekir.

Dua ederken en önemli dikkat edilmesi gereken nokta içten bir şekilde edilmesi ve en kısa sürede Allah tarafından duaların kabul edileceğine inanıyor olmasıdır. Bu yüzden de tüm dualar edilirken kişilerin abdestli bir şekilde içten etmeleri gerektiğini bilmesi, böylece rahat bir şekilde kabul olacağını bilmesi yeterlidir.

3.1/5 - 7 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın