21 Günde Evlenme Duası

21 günde evlenme duası evlenmek isteyip de bir türlü hayırlı kısmet bulamayıp, hayırlı kısmet bulabilmek için dualardan yardım almak isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Evlilik duası olarak da bilinen bu dua Taha Suresi ile rahat bir şekilde sağlanabilir

Bazı kişiler artık kısmetlerinin kapalı olduğunu, kimsenin kendisine gelmeyecek olduğuna inanabilir. Böyle anlarda Taha suresinden aldıkları yardımlar ile en kısa sürede kendilerine evlenmek için hayırlı bir kısmet bulabilirler.

YouTube video

Bu duayı yapan kişilerden gelen yorumlar incelenecek olduğu zaman daha çok 21 gün kadar kısa sürede hayırlı bir eş bularak evlendikleri de gözlenmektedir. Bu yüzden de evlenmek isteyip de bir türlü hayırlı kısmet bulamayan herkesin merak ederek araştırdığı bir konu olarak da yer almaktadır.

21 Günde Evlenme Duası Nasıl Yapılır?

21 günde evlendim duası yapmak için bireylerin tam 21 gün boyunca ara vermeden bu duaya devam etmesi gerekir.

Bu duayı yapmak için 3 kere Rahman surelerini okumak ve 11 kere salavat getirmek gerekir. Ardından da duaya devam ederken bireyler 21 gün boyunca bir bardak su alarak bu suya; “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina. Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” Anlamı:“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.” Tam 101 kere bu duayı okumaları gerekir.

21 Günde Evlenme Duası
21 Günde Evlenme Duası

Her dua içerisinde olduğu gibi 21 günde evlendim duasının da abdestli bir şekilde yapılması, temiz kıyafetler giyilmesine özen gösterilmesi gerekir. Bir insan bu duayı ederken ne kadar temiz bir kalp ile eder ve ne kadar kısa sürede kabul olacağına inanırsa o kadar kısa sürede kabul olur. Bir yandan da kişilerin dua ederken okudukları suyu okumaları bittikten sonra içmesi gerekir.

Dua ederken en önemli dikkat edilmesi gereken nokta içten bir şekilde edilmesi ve en kısa sürede Allah tarafından duaların kabul edileceğine inanıyor olmasıdır. Bu yüzden de tüm dualar edilirken kişilerin abdestli bir şekilde içten etmeleri gerektiğini bilmesi, böylece rahat bir şekilde kabul olacağını bilmesi yeterlidir.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Yorum yapın