Adet Geciktirici Hap İsimleri

Adet Geciktirici Hap İsimleri hemen hemen her kadının bilmesi gereken bir şeydir. Çünkü her sağlıklı kadının mutlaka her ay menopoza kadar başına gelecek olan bir durum olduğu için adetle ilgili bilinmesi gereken pek çok şey de olacaktır.

Adet geciktiren ilaç bir gün mutlaka ihtiyacınız olacak olan bir şeydir. Bunun sebebi de hayatta planladığınız her şeye vücudunuzun her zaman için uygun olmaması da son derece olası ve insani bir durumdur. Bu tip bir ilacın kullanılması genel olarak rahat etmeniz gereken durumlarda mecburi bir önem arz eder.

Mesela buna bir örnek verecek olursak; diyelim ki birkaç ay önceden bir tatil planı yaptınız. Ancak adet döneminiz de tam olarak o tatil rezervasyonunuzun olduğu tarihe denk geliyor. İşte tam da bu noktada adet geciktirici ilaçlar her zaman için yardımınıza koşacak olan farklı ilaç türleri olacaktır. Sonuç olarak tatilde bir adet sancısı çekip bütün gününüzü zehir etmek istemezsiniz.

Ya da rahat rahat denize ya da havuza girmek varken adet olduğunuz için yerinizden bile kıpırdayamayacak bir hale gelmek son derece sinir bozucu bir durum olacaktır. İşte tam da bu sebepten dolayı bu tip durumlarda adet geciktirici hap kullanmak gerekli olacak. Pmsde, endometriosis ve dismenore gibi ilaçlar adet geciktiren ilaç isimleri olarak en çok bilinenlerdir.

Adet Geciktirici İlaç Kaç Gün Önceden Alınmalı?

Beklenen adet döneminizden 2 gün önce kullanılmaya başlayabilirsiniz.

Adet Geciktirici Hap Sağlıklı Mı?

Adet geciktirici hap sağlıklı mı ya da adet geciktirici ilaçlar zararlı mı gibi bir takım sorular da bu tip bir ilacı ilk defa kullanmış olan ya da kullanmayı düşünen kadınlar tarafından çok sık bir şekilde sorulmaktadır. Bu tip ilaçların genel olarak bir düzen bozduğunu belirtmek gerekir. Vücudun doğal akışını bozan bu ilaçlar yılda bir ya da iki kez kullanıldığı zaman herhangi bir sorun yaşanmasına neden olmaz. Ancak bu ilacın kullanımının sürekli bir hale gelmesi tabii ki de doğal olarak bir takım düzensizliklerin meydana gelmesine neden olacaktır.

Adet Geciktirici Hap İsimleri
Adet Geciktirici Hap İsimleri

Kimler Adet Geciktirici Kullanamaz?

Adet geciktirici ilaçlarla ilgili bir araştırma yapan bir kişinin mutlaka kimler adet geciktirici kullanamaz şeklinde bir soru da sorması son derece büyük bir önem taşır. Adet geciktiriciler ne yazık ki bazı kişilere bir takım sorunlar yaratabilir. Mesela 40 yaşın üzerindeki kadınlar ve karaciğer böbrek rahatsızlıkları olan kişiler bu ilaçları kullanmaması gereken kişilerdir.

Aynı zamanda adet geciktirici ilaçlar için bir de tercih etmiş olduğunuz ilaçlara da son derece dikkat etmeniz gerekir. Mesela kullanacağınız ilacın etkin maddesine dikkat etmeniz ve size bir duyarlılık yaratacak olan herhangi bir ilacı kullanmamanız gerekir. Çünkü her insanın bünyesinde adet geciktiren bir ilacın etkisi farklı olabilir. Bu sebepten dolayı mutlaka doktorunuza danışın.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın