Adet Geciktirici İlaç İsimleri (En İyileri)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde adet geciktirici ilaç isimleri, adet geciktirici hap isimleri konularında sorular aldık. Bu içeriğimizle birlikte adet geciktirici ilaç isimleri başlığında birkaç bilgi paylaşmış olacağız. Aynı zamanda adet geciktirici ilaç isimlerinin yanı sıra adet kesici ilaç isimleri, adet geciktirici hap adı, hangi ilaçlar adeti geciktirir bu başlıklar altında da bilgilerimizi sizlere aktarmış olacağız.

Kadınlar her ay belirli dönemlerde adet yani diğer bir adıyla regl dönemine girmektedir. Belirli nedenlerden dolayı ortaya çıkan adeti geciktirmenin birden fazla yöntemi vardır. Adet geciktirici haplar sayesinde adet gününüzü geciktirebilir ve bir ileri tarihe atabilirsiniz. Kadınların kurtarıcısı olarak bilinen bu ilaçların isimlerini, fiyatlarını ve diğer farklı bilgileri sizlere aşağıda paylaştık.

Adet Neden Olur?

Adet yani diğer bir adıyla regl, aylık dönemlerde gerçekleşen bir vajinal kanamadır. Adet kanaması yaşayan bir kadın, vücudunun ihtiyacı olmadığı dokuyu kanama yoluyla dışarı aktarmış olur. 11 – 14 yaş arasında başlayan bu durum 51 yaşına kadar sürebilir. 51 yaşından sonra kadınlar menopoza girerler ve menopoz dolayısıyla adet görmede sorunlar ortaya çıkabilir. Adet genel olarak 3 – 5 gün arası sürmektedir.

Kadınların adet dönemleri incelendiğinde her kadının gen olarak 28 günde bir adet yaşadığı gözlemlenmiştir. Fakat bazı kadınlarda bu durumun 10 gün erken veya 10 geç olacak şekilde ortaya çıktığı da bilinmektedir. Beyin tarafından yönetilen adet olayı bazı faktörler sebebiyle gecikmeye girebilir ve erken adet görme olayları yaşanabilir.

Adet Geciktirici Bitkiler Nelerdir?

Hap kullanmak yerine adet geciktirici bitkileri tercih ederek adet gününüzün geç kalmasına sebebiyet verebilirsiniz. Aşağıda sizler için adet geciktiren bitkilerin adlarını paylaştık.

  • Toz tarçın
  • Maydanoz çayı
  • Zencefil
  • Biberiye
  • Böğürtlen yaprağı
  • Elma sirkesi
adet geciktirici hap isimleri

Adet Geciktirici Hap Nedir?

Kadınların bazıları hayatlarında yaşamış oldukları değişimler sebebiyle adetlerinin gecikmesini istemektedir. Çok doğal olan bu durum için kullanılabilecek bazı haplar vardır. Adet geciktirici haplar sayesinde adet günü geçirilebilir ve bir sonraki tarihe aktarılabilir.

Adet Geciktirici Hap Nereden Alınır?

Bu tür haplar eczanelerden ücretiyle tahsil edebilirsiniz. Veya sağlık ocaklarına giderek durumunuzu anlatıp adet geciktirici ilaca ihtiyacınız olduğunu söyleyerek ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz.

Adet Geciktirici İlaç İsimleri

Tablolar halinde sizlere adet geciktirici ilaç isimleri ve adet geciktirici ilaçların fiyatlarını paylaştık. Aşağıda tablo merak ettiğiniz bu konu hakkında sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olabilir.

Primolut-N adet geciktirici hap72 TL
Tarlusal adet geciktirici ilaç47 TL

En İyi Adet Geciktirici İlaç Hangisidir?

Kadınlar tarafından oldukça beğenilen ve işe yaradığı söylenilen adet geciktirici ilaç Noretisteron adlı ilaçtır. Çok fazla tercih edilmektedir ve çok sık kullanılmaktadır.

Adet Geciktirici İlaçların Fiyatı Ne Kadar?

Ortalama olarak Türkiye’de adet geciktirici bir ilacın fiyatı 30 – 40 TL bandında seyretmektedir.

Adet Geciktirici Hap Nasıl Kullanılır?

Adet gününüzü biliyorsanız ve adet günleriniz düzenliyse adete girmeden 2 veya 3 gün önce bu ilaçları kullanmaya başlamalısınız. Kullandığınız gün boyunca adet kanaması yaşanmaz. Hapları kullanmayı bıraktıktan bir kaç gün sonra adet kanaması başlayacaktır.

Genel adlı kategorimize mutlaka göz atınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın