Adetliyken Yeni Doğan Bebeğin Yanına Gidilir Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde adetliyken yeni doğan bebeğin yanına gidilir mi? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize adetliyken yeni doğan bebeğin yanına gidilir mi? Sorusunun doğru cevabını verdik. Bununla birlikte adetliyken bebek görmeye gidilir mi diyanet, yeni doğan bebeğe adetliyken bakılır mı, regl iken yeni doğmuş bebeğe bakılır mı? Başlıklarında da farklı bilgi vereceğiz.

Kadınların özel ve yorucu dönemlerinden bir tanesi olan adet yani diğer bir adıyla regl, bu tür konular için epey bir şüphe uyandırıcı durumları ortaya çıkartıyor. Adetliyken şu yapılmaz, adetliyken şuraya gidilmez veya adetliyken şunları yaparak daha iyi hissedebilirsiniz gibisinden tonlarca konu bulunuyor. Merak edilen ve çok sık bir şekilde araştırması yapılan adetliyken yeni doğan bebeğin yanına gidilir mi? Sorusunun doğru cevabını aşağıda paylaştık.

Adetliyken Yeni Doğan Bebeğin Yanına Gidilir Mi

Adetliyken Yeni Doğan Bebeğin Yanına Gidilir Mi?

Adetliyken yeni doğan bir bebeğin yanına gitmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Halk arasında bir tür batıl inanç olarak yansıtılan durumlardan bir tanesi olan ‘’Adetliyken yeni doğan bebeğin yanına gidilmez’’ sözü hurafeden ibarettir. Zira dine göre bir kadının adetli veya adet dönemi haricinde bir bebeğin yanına gitmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Bunu betimleyen, bunu anlatan herhangi bir ayet veya hadis-i şerife de aynı şekilde yoktur.

Bir tür batıl inanç olarak kabul edilen bu durum halk arasında epey bir yaygın fakat yine de şu durumu göz önünde bulundurmalısınız; ‘’Eğer adet döneminiz çok sıkıntılı, sancılı bir şekilde geçiyorsa o halde bebeği ziyaret etmeniz çok doğru olmayacaktır.’’ Adet döneminizin durumuna bağlı olarak sancınız çok fazla yoksa, kendinizi iyi hissediyorsanız yeni doğan bebek ziyareti yapabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebeğe Adetliyken Bakılır Mı?

Yeni doğan bir bebeği adetliyken sevmeniz, öpmeniz veya kucaklamanız hiçbir anlam ifade etmiyor. Yani adetli olmanız veya olmamanız bir bebeğe dokunmakta sakınca olarak görülemez. Adetliyken yeni doğan bebeğe bakabilirsiniz, öpebilirsiniz veya kucaklayabilirsiniz.

Regl İken Yeni Doğmuş Bebeye Bakılır Mı?

Elbette bakılır fakat ne gerek var? Zaten sizin kendi ağrınız ve sancınız var. Bebeği görmek yerine kendinizi daha iyi hissettiğinizde, adet döneminiz bittiğinde yine görebilirsiniz. Bu yüzden adet dönemindeyken yeni doğan bebeği görmek için can atıyor olmanız, onun yanına giderek sevmek istiyor olmanız her ne kadar doğal olsa da bu harekete gerek yok. Bir hafta sonra görseniz de bir değişiklik yok. Ailenize yardım etmek istiyor olmanızı anlayabiliyoruz fakat kendinizi iyi hissetmeden gitmeniz doğru olmayacaktır.

Adetliyken Yeni Doğan Bebeğe Dokunulur Mu?

Tıbben adetliyken yeni doğmuş bir bebeğe dokunmanızda herhangi bir sağlıksal problem bulunmuyor. Fakat dediğimiz gibi bu tür eylemlerde bulunmak yerine hastalığınız sona erdiğinde bebeği görmeye gitmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

4.2/5 - 4 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın