Adidas Orijinallik Sorgulama

Adidas orijinallik sorgulama nasıldır ve nasıl yapılır sorusu bu markanın ürünlerini alan ve orijinal olduğundan emin olmak isteyenlerin merak ettikleri bir detaydır. Ülkemizde söz konusu olan markanın orijinal ürünleri yer aldığı kadar sahteleri de bulunmaktadır. Belirli bir ücret vermelerinin ardından bu sahte ürünlerden korunmak isteyenler orijinallik sorgulaması yapabilmektedirler. Böylelikle de verdikleri ücretlerin karşılığında aldıkları ürünlerin gerçekten de orijinal olup olmadığını anlayabilmektedirler.

Eğer sizler de Adidas orijinallik nasıl sorgulanır diye merak ediyorsanız sizler de barkod üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Bu yöntemin dışında seri numarası da orijinallik sorgulama adına kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. İnsanlar bu yöntemleri denemelerinin ardından aldıkları bir ürünün orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu rahat bir biçimde anlayabilmektedir.

Adidas Seri Numarası ile Orijinallik Sorgulama

Adidas seri numarasıyla orijinallik sorgulama pek çok kişi tarafından kullanılan ve tercih edilen bir yöntemdir. Eğer bir ürün orijinal ise seri numarası üzerinden kontrol edildiği zaman bu durum kolay bir biçimde anlaşılır. Ürünlerin seri numaraları genel anlamda etiket kısmı içerisinde yer almaktadır. Beden bilgilerinin alt kısmında birkaç haneli harf ve rakamlardan oluşan bir numara bulunmaktadır.

Söz konusu olan numara gerekli yerlere yazılarak kontrolleri sorunsuz bir biçimde sağlanmaktadır. Bu işlemin yapılması ardından sorunsuz bir biçimde ürünlerin orijinal olup olmadıkları belirlenebilmektedir. Böylelikle de insanlar verdikleri ücretler karşısında aldıkları ürünlerin sahte mi yoksa orijinal mi olduklarını anlayabilmektedirler.

Adidas Orijinallik Sorgulama
Adidas Orijinallik Sorgulama

Adidas Barkod ile Orijinallik Sorgulama

Bu marka için orijinallik sorgulamak adına seri numarasının yanı sıra barkod da kullanılabilmektedir. Belirtilen kapsamda Adidas barkod ile orijinallik sorgulama için öncelikli olarak ürünün barkod kısmının açılması gerekir. Ürünlerin barkod kısımları da genel anlamda etiketler içerisinde yer almaktadır. Genellikle kare ya da dikdörtgen şeklinde bulunan bu kodların okutulması da bir hayli kolaydır. Gerektiği biçimde barkod okutmasının yapılmasının ardından insanlar aldıkları ürünlerin orijinal olup olmadığını kolay bir biçimde anlama imkanını bulabilirler. Elbette hem barkod hem de seri numarası kontrollerinin bir arada yapılması kontrolün daha doğru olmasını sağlar.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın