Aile Destek Ödemeleri Nereye Yatıyor? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde aile destek ödemeleri nereye yatıyor? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize aile destek ödemeleri nereye yatıyor? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda aile destek ödemeleri ne kadar oldu, aile destek ödemeleri ne kadar, aile destek ödemeleri arttı mı, aile destek ödemeleri kasım ayı başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Aile destek ödemeleri için tüm araştırmalar hız kazanmaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin başvuru yaptığı ve merakla beklediği aile destek ödemeleri için ödemelerin nereye yatacağını, aile destek ödemelerinin nereden alınacağı konusu fazlasıyla merak edilir durumda. İşte sizlere aile destek programı ödemeleri nereye yatıyor? Adlı sorunun doğru cevabı…

Aile Destek Ödemeleri Nereye Yatıyor?

Aile Destek Programı Nedir?

Aile destek programıyla birlikte ihtiyaç sahibi aileler yılın belirli dönemleri içerisinde en fazla 12 aylık süre olmak kaydıyla hane içinde kişi başına düşen gelire oranla 4 farklı gelir aralığında ödemeler alabilecek. Farklı yardım tutarlarıyla verilecek olan aile destek ödemeleri geri ödemesiz bir şekilde tamamen devlet tarafından ailelere verilecektir.

Aile Destek Programı Şartları Nelerdir?

Aile destek programına başvuru yapılabilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu aşağıdaki şartları kabul etmeniz ve bu şartlara uygun bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Başvuru şartlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlıyorsanız aile destek programı için başvuru da bulunabilirsiniz.

  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi Kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,

durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Aile Destek Ödemeleri Nereye Yatıyor?

Aile destek programı ödemeleri PTT şubelerinden alınabilir. E – Devlet üzerinden paranızın yatıp yatmadığını kontrol ettikten sonra bulunduğunuz şehirde size en yakın olan PTT şubesine giderek ödemenizi alabilirsiniz.

Aile destek ödemelerinin yatıp yatmadığını öğrenmek için E – Devlet’in sunmuş olduğu aile destek parası sorgulama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Aile destek parasının yatıp yatmadığını kontrol edebileceğiniz e – devlet linkini sizler için aşağıda paylaştık.

Aile Destek Ödemeleri Ne Kadar?

Aile destek ödemelerinin tutarı, hanedeki kişi başına düşen aylık gelirle doğru orantılıdır. Hane içerisindeki kişi başına düşen gelir oranına bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın PTT şubelerine adınıza yapacağı ödeme tablosu aşağıdaki gibidir.

Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL) Aylık Destek Tutarı (TL)
450 TL ve altı1.250
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı1.100
911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı950
1372,30 TL üzeri ─  1833,45 TL’den az850
YouTube video

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın