Akaryakıt fiyatlarına peş peşe 2. indirim geldi! 1 Mart 2024 güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları

Güncel olarak akaryakıt fiyatları ile LPG, motorin ve benzin fiyatları benzin istasyonuna gitmeden önce araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Brent petroldaki düşüşle birlikte benzin ve motorine peş peşe indirim yapıldı. Benzin fiyatlarına 46 kuruş ve motorin fiyatlarına ise 61 kuruş indirim geldi. İşte, 1 Mart akaryakıt indirimi sonrası benzin fiyatları ve motorin fiyatlarında son durum…

akaryakitta-indirim
akaryakitta-indirim

Akaryakıt fiyatlarında Indirim

Benzin fiyatları ve motorin fiyatları ile güncel akaryakıt fiyatları araç sahiplerinin gündeminde yer alıyor. Brent petrol ve dolar/TL kurundaki son dakika gelişmeleri, akaryakıt indirimi ve zammı haberlerine neden oluyor. Yılbaşında 21.14 olan benzin fiyatları ve 23.50 TL olan motorin fiyatları Şubat ayında peş peşe değişti. 23 Şubat itibarıyla benzin fiyatına forty six kurul indirim yapılırken, 24 Şubat itibarıyla ise motorin fiyatlarına indirim uygulandı. İşte, 1 Mart güncel akaryakıt fiyatları ile LPG, motorin ve benzin fiyatları…

BRENT PETROL DÜŞÜYOR

21 Şubat Salı günü 84,30 dolara kadar yükselen brent petrol varil fiyatı, günü 84,07 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrol varil fiyatı, dün saat 09.44 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,02 azalarak 83,21 dolar oldu.

DÜŞÜŞTE DOLARIN DEĞER KAZANMASI ETKİLİ!

Akaryakıt fiyatlarındaki düşüşte, doların değer kazanması ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecek dönem para politikasına ilişkin belirsizlikler etkili oldu.

BENZİNE İNDİRİM GELDİ!

23 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına 48 kuruşluk indirim geldi.

MOTORİN FİYATLARI DÜŞTÜ!

24 Şubat Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin fiyatlarına 63 kuruş indirim geldi.

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 1 MART 2024

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 20,39 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 20,54 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 11.73 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 20,45 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 20,61 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 11,99 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Benzin fiyatı: 20,76 TL

Motorin fiyatı: 20,95 TL

LPG fiyatı: 11,99 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

Benzin fiyatı: 20,69 TL

Motorin fiyatı: 21,00 TL

LPG fiyatı: 11,79 TL

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor

  • Türkiye’de akar yakıt fiyatları 3 aşamada belirlenmektedir.
  • rafineri satış fiyatının oluşumu
  • depo satış fiyatının oluşumu.
  • pompa satış fiyatının oluşumudur.
1/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın