Amasya

Amasya, yaklaşık 330 bin nüfusu ile Karadeniz Bölgesinde yer alan bir kenttir. Burada gezilip görülecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Amasya daha çok Elması ile bilinir. Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya kentini mutlaka ziyaret edin.

Uçakla
Amasya İlimizin Merzifon ilçesinde Amasya Merzifon Havaalanı bulunmaktadır. Havaalanı Amasya şehir merkezine yaklaşık 46 km uzaklıkta bulunur. Başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde direk veya aktarmalı olarak buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.
Otobüsle
Amasya Otogarı, Amasya kent merkezine oldukça yakın bir yerde bulunur. Buraya günlük olarak 140 otobüs giriş yapmaktadır.  Mis Amasya Tur, Erova, Niksarkale tur ve metro gibi otobüs firmaları ile ülkemizin birçok şehrinden direk veya aktarmalı olarak buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.
Trenle
Amasya il sınırları içerisinde 2 gar (Amasya-Hacıbayram) ve 6 istasyon (Kızılca, Kayabaşı, Eryatağı, Boğazköy, Suluova, Hacıbayram) bulunmaktadır. Buraya direk veya aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gemiyle
Amasya ilimizde liman bulunmamaktadır. Buraya en yakın liman 130 km uzaklıkta yer alan Samsun Limanıdır. Deniz yolu ile Samsun ulaşıp daha sonra karayolu ile Amasya kentimize ulaşım sağlayabilirsiniz.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Amasya’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Amasya ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;
  • Amasya ili, Samsun iline 131 km
  • Amasya ili, Ankara iline 335 km
  • Amasya ili, İstanbul iline 579 km
  • Amasya ili, Kayseri iline 310 km
  • Amasya ili, Trabzon iline 460 km
  • Amasya ili, Erzurum iline 560 km
  • Amasya ili, Bursa iline 690 km uzaklıktadır.
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın