Ankara

Ankara Nerede, Nasıl Gidilir?– Ankara, yaklaşık 5,5 milyon nüfusu ile ülkemizin en büyük 2. kentidir. Aynı zamanda Türkiye’nin başkentidir. Ankara, tarihi yapıları, Doğal güzellikleri ve siyasi kimliği ile ön plana çıkmaktadır. Burada gezilip görülecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Şimdi başkent ulaşımı hakkında ayrıntılar sunmak isterim. Şöyle ki;

Ankara Nasıl Gidilir?

Uçakla
Ankara kent merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta Ankara Esenboğa Havalananı bulunur. Ülkemizin birçok şehrinden buraya direk uçuş sağlanmaktadır. Bunun dışında yine dünyanın birçok şehrinde buraya uçak seferi bulunmaktadır. Ankara’ya hava yolu ile ulaşmak oldukça kolaydır.
Otobüsle
Ankara Şehirlerarası Otobüs Garı (AŞTİ), Ankara merkezin batı tarafında bulunur. Şehir merkezine yakın bir konumda bulunur. Buraya ülkemiz,n birçok kentinden direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu kent, aynı zamanda birçok şehre aktarım yapmak amacıyla köprü görevi de yapmaktadır.
Gemiyle
Ankara şehrimizde Deniz Yolu ile ulaşım yoktur.
Trenle
Ankara, Demir-yolu ulaşımı için oldukça popüler bir bölgede bulunur. Ankara da tren ile birçok şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara Tren Garı oldukça tarihi bir yer olup yıllar boyunca tren seferlerine ev sahipliği yapmıştır. Ankara-İstanbul, Ankara-Adana, Ankara-Zonguldak, Ankara-Diyarbakır, Ankara- İzmir gibi şehirlere tren ile ulaşım sağlamak mümkündür.
Özel Aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Ankara’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;
  • İstanbul Ankara arası yaklaşık 450 kilometre
  • İzmir Ankara arası yaklaşık 585 kilometre
  • Adana Ankara arası yaklaşık 480 kilometre
  • Bursa Ankara arası yaklaşık 385 kilometre
  • Konya Ankara arası yaklaşık 290 kilometre
  • Kayseri Ankara arası yaklaşık 320 kilometre
  • Diyarbakır Ankara arası yaklaşık 1000 kilometre
  • Gaziantep Ankara arası yaklaşık 698 kilometre
  • Kocaeli Ankara arası yaklaşık 360 kilometre
  • Samsun Ankara arası yaklaşık 415 kilometre
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın