Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua

Asi sinirli çocuğa okunacak dua araştırması yapacak olursanız çocuğunuzda var olan bir huzursuz tavır ve huysuzlukla ilgili rahatsızlığınız söz konusu ise oldukça mutsuz olmanızı ve ailenizde bir takım sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Bu durumda çocuğunuz için bir takım dualar ve sureler okuyarak onun bu kötü ruh halinden kurtulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Özellikle de ergenlik dönemine yeni girmiş olan çocuklar için son derece zor bir süreç meydana gelebilir. Bütün aile huzurunu bozmaya yetecek olan asi ruh haline sahip olan çocukların daha muhlis bir yapıya sahip olması için okunacak bir dua olarak birkaç dua tavsiyesinde bulunabiliriz.

“kelimatillahi- tammet-i adlı dua her zaman için asi çocukların daha mülayim olması adına okunabilir. Bu dua bu tip davranışlar sergileyen çocukların huzura ermesi için son derece büyük bir önem taşır.

Söz Dinlemeyen Çocuğa Hangi Sure Okunur?

Söz dinlemeyen çocuğa hangi sure okunur diye soracak olursanız çocuklarınızın daha çok söz dinler olmasını sağlamak adına RAD suresi son derece etkili olacaktır. RAD suresi okunmuş olan bir çocuk bir anda çok daha muhlis olup dediğiniz her şeyi dinlemeye ve size daha çok saygı duymaya başlayacaktır. Bu sure birine istediğiniz her şeyi yaptırtmak için de okunabilir. Çocuk üzerinde bu duanın tesiri evinize huzur ve refah sağlayacaktır. Anne ve babasına ve de tüm aile büyüklerine son derece büyük bir saygı duyacak ve söz dinlemeye başlayacak olan çocuklar için bu dua her gün okunup çocuğun yüzüne üflenebilir. Ya da içeceği bir bardak suya veya yiyeceğine okunup üflenebilir.

Hırçın Çocuğu Sakinleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Hırçın çocuğu sakinleştirmek için ne yapmalı konusu ile ilgili olarak yapılması gereken şeyler şu şekilde olmalıdır.

  • Çocuğun aksine siz sakin olun
  • Çocuğun öfke nöbetlerini büyük bir sakinlikle karşılayın
  • Çocuğu bu duruma yönelten şeylerden uzaklaştırın
  • Çocuğa anlayışlı ve sevecen davranın

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna

Asi ve sinirli olan çocuğa okunacak ve etki edecek dua.
Eüzü bi kelimatillah’it-tammati min şerri ma halaka bismillahillezi la yadurru ma’a ismihi şey’ün fil ardı ve la fis’sema’i ve hü-ves’semiul aliym.

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua
Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua

Anneye Vuran Çocuğa Nasıl Davranmalı?

Anneye vuran çocuğa nasıl davranmalı ve annesine karşı gelen çocuklara ne şekilde ders verilir gibi bir takım konular için yapmanız gereken pek çok şeyden söz etmek mümkün olacaktır. Eğer ki bir çocuk annesine karşı gelip de şiddete başvuruyorsa ve bunu artık bir huy edinmeye başlamışsa hayatında bir şeylerden huzursuz demektir. Bunun için ayet-el kürsi ya da RAD sureleri okunabilir. Ya da şehadet parmağınızı çocuğun üzerine yönelterek “Ya Şehid” diye sürekli olarak tekrarlamak da işe yarayabilir. Ancak bunu çocuğa pek fazla belli etmeden yapmakta büyük bir fayda vardır. Çünkü çocuk bu noktada amacınızı fark edebilir. Bu da çocuğun gözünde sizi itici yapabilir. Aynı zamanda fetih suresiyle de çocuğu zapt etmek mümkün olacaktır.

4.7/5 - 10 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın