Atatürk Kültür Merkezi Taksim Nasıl Gidilir

Atatürk kültür merkezi taksim nasıl gidilir ve nerede diye merak ediyorsanız bu içerik sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Atatürk kültür merkezi hakkında hem yeni bilgileri sizlere sunacağız hem de sizlere bu yerin adres tarifini detaylı bir şekilde yapmış olacağız. Eğer buraya gitmek istiyorsanız ve nasıl gideceğinizi merak ediyorsanız aşağıda yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

Taksim’de meydanın hemen yanı başında bulunan ve AKM adıyla bugüne kadar büyük bir sükse yapmış olan Atatürk Kültür Merkezi bir çok sanat ve kültürü içerisinde barındırmaktadır. En büyük sanat eserlerine ev sahipliği yapan AKM, 29 Ekim 2021 tarihinde açılmıştır. Hali hazırda yeni misafirlerini ağırlamaktadır.

Taksim Atatürk Kültür Merkezi Nerede

Taksim, Beyoğlu’nda bulunan bu önemli mekan yıllardır Taksim meydanını süslemiştir. Yıllardır gelen önemli görüntüsüyle bir çok sanat eserine ev sahipliği yapmıştır. Bu önemli mekana nasıl gideceğinizi ve nerede olduğunu merak ediyorsanız sizlere hemen açıklayalım. Atatürk Kültür merkezine ulaşabilmenin en kolay yolu otobüs, tren veya metrodur. Bu ulaşım araçlarıyla çok kolay bir şekilde AKM’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Atatürk Kültür Merkezine Otobüsle Nasıl Gidilir

Otobüsle AKM’e gitmek istiyorsanız 129T, 37T, 76D veya DT1 sefer sayılı otobüslere binmeniz yeterli olacaktır. 4 farklı sefer sayılı otobüsten herhangi birisine binerseniz sizleri direk olarak AKM’e götürecektir.

Trenle Atatürk Kültür Merkezine Nasıl Gidilir

Trenle AKM’e gitmek istiyorsanız Marmaray’ın Ataköy – Pendik seferlerine veya Marmaray’ın Halkalı – Gebze seferlerine binebilirsiniz. Her 2 farklı seferde sizleri AKM’e götürecektir.

Metroyla Atatürk Kültür Merkezine Nasıl Gidilir

AKM’e gidebilmenin bir diğer yolu ise M2 sefer sayılı metrobüse binmektir. Bu metrobüs aracılığıyla hem hızlı hem de kolay bir şekilde AKM’e ulaşabiliyorsunuz.

Atatürk Kültür Merkezine Dolmuşla Nasıl Gidilir

Son olarak kullanabileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise dolmuş veya diğer adıyla minibüstür. Dolmuşlardan D – 31 adlı dolmuşa binerseniz direk olarak sizleri AKM’e ulaştıracaktır.

Atatürk Kültür Merkezine En Yakın Duraklar

Atatürk kültür merkezine en yakın durak olarak bilinen durak Taksimdir. Taksim durağında inerek yaklaşık 1 dakikalık yürüme sonrasında AKM’e giriş yapabiliyorsunuz. Diğer bir durak ise Park Otel / Eminönü’dür. 3 dakikalık yürüme sonrasında yine AKM’e giriş yapabilirsiniz.

YouTube video

YouTube video

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın