Avcılar Nerede Nasıl Gidilir Yol Tarifi

Avcılar nerede, Avcılara nasıl gidilir, Avcılar yol tarifi nedir? Şeklinde bizlere çok sık bir şekilde ziyaretçilerimizden soru gelmektedir. Bu içeriğimizle birlikte sizlere Avcılar nerede, Avcılar yol tarifi gibi başlıklarda detaylı bir şekilde bilgilendirme sunmuş olacağız. Avcılar yol tarifi ve çok daha fazlası için bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır.

İstanbul’un en gözde yerlerinden bir tanesi olan ve Avrupa yakasında bulunan Avcılar ilçesi aynı zamanda Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Beylikdüzü ile komşudur. Küçükçekmece ile arasında sadece Küçükçekmece gölünün bulunuyor olması bu iki konumun birbirinden ayrılmasına neden oluyor. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden bir tanesi olan Avcılar’a gidebilmek için kullanabileceğiniz birden fazla ulaşım yolu bulunmaktadır. Metrobüs, otobüs veya minibüsle çok kolay bir şekilde hiç yorulmadan Avcılar’a gidebilirsiniz. Marmaray, metro veya tramvayda yine aynı şekilde doğrudan Avcılar istikametine gitmektedir.

Avcılar Nereye Bağlı

Avcılar kendi başına bir ilçedir ve İstanbul’a bağlıdır.

Avcılara Nasıl Gidilir

Avcılara nasıl gidilir veya Avcılar yol tarifi şeklinde merakı olan tüm ziyaretçilerimize bu içeriğimiz detaylı bir anlatım içermektedir. Avcılar metrobüs, Avcılar Marmaray veya Avcılar otobüs seferleri konusunda her bir başlık altında sizler  detaylı bir şekilde bilgilendirme sunduk.

Vapurla Avcılar’a Nasıl Gidilir

Avcılara vapurla gelmeyi düşünüyorsanız Bakırköy vapur seferlerini kullanabilirsiniz. Vapur seferiniz sona erdiğinde otobüsle aktarma yaparak Avcılar’a varabiliyorsunuz.  Turyol aracılığıyla Bakırköy – Kadıköy vapur hattını kullanmanız yeterli olacaktır. Bakırköy iskelesinde iniyorsunuz ve iskeleden 146 numaralı Boğazköy – Bahçeşehir – Bakırköy otobüs hattına biniyorsunuz. Bu sayede Avcılar’a ulaşımını sağlayabilirsiniz.

Avcılar Otobüs Seferleri

Avcılar otobüs seferleri veya otobüsle avcılara nasıl gidilir merak ediyorsanız detaylarını sizlere paylaşıyoruz. Aşağıda yazılı olan otobüslere binebilir ve Avcılar’a çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer Avcılar’a dolmuşla veya minibüsle gitmek isterseniz Esenyurt – Avcılar dolmuşuna binebilirsiniz. Dolmuş ücreti ortalama olarak 5 TL veya gelen zamlarla birlikte 7 TL olabilir.

Hat AdıYön
HS2Şehir Hastanesi-Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon
142Boğazköy Son Durak / Son Durak Yönü
142ABoğazköy Son Durak / Son Durak Yönü
142ESŞehit Ömer Halisdemir
142FMilli Egemenlik Parkı
144AHeybetli Sokak
146BAFenertepe Peronlar / Yenıbosna Yönü
76DBahçeşehir / Son Durak Yönü
MİNİBÜS: A-43Küçükçekmece -Kıraç- Fabrikalar
MİNİBÜS: A-43Küçükçekmece – Karaağaç
MİNİBÜS: A-43Küçükçekmece- Kuzuyolu-Bağlarçeşme
MİNİBÜS: A-43Küçükçekmece – Boğazköy
MİNİBÜS: A-43Küçükçekmece – Deliklikaya
MİNİBÜS: A-43Küçükçekmece- Kuruçeşme
MİNİBÜS: A-43Küçükçekmece -Esenyurt-Hadımköy
BM4İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü
HT29Şehit Ahmet Kocabay Anadolu İmam Hatip Lisesi
HT48Tepekent / Son Durak Yönü
76Beylikdüzü
76BABüyükçekmece / Son Durak (76c) Yönü

Avcılar Marmaray İle Nasıl Gidilir

Marmaray Avcılar durağı bulunmamaktadır yani direk olarak Marmaray – Avcılar seferi yoktur. Fakat yine de Marmaray ile Avcılar’a gitmek isterseniz Yenikapı durağında ininiz. İndikten sonra M2 Hacıosman – Yenikapı metro hattına aktarma yapınız. Gayrettepe metro durağında indikten sonra yine bir aktarmayla metrobüse binerek Avcılar durağında inebilirsiniz.

Avcılar Metrobüs İle Nasıl Gidilir

Doğrudan Avcılar istikametine giden metrobüsü kullanmanız en doğru seçenek olacaktır. Anadolu yakasından geliyorsanız Avcılar’a en kolay ulaşım hattı metrobüstür. Metrobüsle gelen kişiler için Söğütlüçeşme – Avcılar veya Söğütlüçeşme – Beylikdüzü metrobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Bu hatlara bindikten sonra Avcılar durağında inmeniz yeterli olacaktır.

Avcılar Gezilmesi Gereken Yerler

Avcılar gezilecek yerler nereler diye merak edenlere yine bu başlığımız yardımcı olacaktır. Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy sonrası gelen Avcılar ilçesi yukarıda da dediğimiz gibi Küçükçekmece ile çok yakın bir mesafededir. Avcılar’da gezilecek yerler ve çok daha fazlası için aşağıda maddeler halinde paylaştığımız listeye göz atabilirsiniz.

  • Küçükçekmece Gölü
  • Atatürk Evi Müzesi
  • Marmara Caddesi
  • Pelican Mall AVM
  • Avcılar Sahil Parkı
  • Paşaeli Piknik Alanı
  • Haluk Perk Müzesi
  • Beylikdüzü Yaşam Vadisi
  • Pelit Çikolata Müzesi
  • Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Yukarıda saydığımız alanlar Avcılar’da gezilmesi gereken alanlardan ibarettir. Avcılar’ı çok daha eğlenceli ve zevkli halde yaşamak isterseniz yukarıdaki konumları gezebilirsiniz.

Avcılar Belediyesi Şikayet Hattı

Avcılar belediyesi ilçe içerisinde ve ilçeyi ziyaret eden her bir vatandaşın görüş, önerilerini oldukça dikkate almaktadır. Avcılar belediyesi şikayet hattı ile Avcılar belediyesinde yaşadığınız, gördüğünüz veya istek, önerileriniz dahil tüm her bir olay için iletişime geçebilirsiniz.

avcılar yol tarifi

Diğer içeriğimiz olan Kadıköye nasıl gidilir adlı içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.