Kadıköy’e Nasıl Gidilir (Marmaray, Metro, Metrobüs)

0
10317

Kadıköy’e Nasıl Gidilir

Anadolu yakasında bulunan Kadıköy, İstanbul’un ilçesidir. Avrupa yakasından veya Anadolu yakasından herhangi bir marmarayı, metrobüs ve metroyu kullanarak Kadıköy’e rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Kadıköy’e ulaşabilmenin en kolay yolu Marmaray olarak bilinmektedir. Marmaray’a binerek Avrupa yakasından Kadıköy’e çok kolay bir şekilde gelebilirsiniz. Marmaray her sabah saat 06:00 ila akşam 24:00’a kadar çalışmaktadır. Her 5 veya 10 dakika aralık ile Marmaray Kadıköy seferleri düzenlemektedir.

Marmaray İle Kadıköye Nasıl Gidilir

Kadıköy Marmaray Seferleri : Avrupa yakasında yer alan Sirkeci, Kazlıçeşme ya da Yenikapı gibi Marmaray duraklarında binerek Ayrılık çeşmesi isimli durakta ininiz. Yürüyerek Kadıköy – Kartal metrosuna geçiş yapın. Metro ile 1 durak sonra Kadıköy’de inebilirsiniz.

Metrobüsle Kadıköye Nasıl Gidilir

Kadıköy Metrobüs Seferleri : Metrobüs ile gitmek isteyenler için 24 saat sürdüğü için oldukça kesintisiz ve kolay bir ulaşım aracıdır. Metrobüs numaraları 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme, 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslerinden birine binerek Söğütlüçeşme durağında ininiz. Oradan yürüyerek Kadıköye geçiş yapabilirsiniz.

Metroyla Kadıköye Nasıl Gidilir

Kadıköy Metro Seferleri : Metro ile gelmek isteyenler için Kartal’dan Kadıköy’e direk metro gelmektedir. Avrupa yakasından gelmek isteyenler ise Hacıosman – Yenikapı metrosu ile Zincirlikuyu durağında inip Söğütlüçeşme durağında 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme veya 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslerden birine binerek direk Kadıköy’e ulaşabilirler.

Kadıköy Sahile Nasıl Gidilir

Kadıköy sahili sadece İstanbul’da yaşayan kişilerin değil aynı zamanda Türkiye’nin 4 bir yanından gelen misafirlerin daha doğrusu Dünya’nın 4 bir yanından gelen turistlerin de dikkatini çekmektedir. Kadıköy sahile gitmek için Kadıköy Rıhtım otobüslerine binebilirsiniz. Veya Kadıköy vapurları direk olarak sizleri Kadıköy rıhtıma yani Kadıköy sahile getirmiş olacaktır. Avrupa yakasından Kadıköy vapurlarına binerek sahile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Kadıköy'e Nasıl Gidilir (Marmaray, Metro, Metrobüs)
Kadıköye Nasıl Gidilir (Marmaray, Metro, Metrobüs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here