Ayvalığa Nasıl Gidilir

Güzide tatil yerlerinden biri olan Ayvalık için tatil severler Ayvalığa nasıl gidilir sorusunu sıklıkla merak etmektedirler. Tarihi yapılarıyla da oldukça dikkat çeken Ayvalık’a gitmek için pek çok otobüs, tren ve feribot bulunmaktadır. Bunlardan hangisi ile gidileceğini seçmek, Ayvalık’a gitmek için ilk adımlardan biridir. Ayvalık oldukça sık tercih edilen, eşsiz bir tatil bölgesidir. Hem yerli hem de yabancı turistler taraşından sıklıkla ziyaret edilir. Hem yazlıkları hem güzel yapıları hem de bakmaya doyum olmayan manzarasıyla herkesin en az bir kere gitmek istediği bir yerdir. Ayvalık ile İstanbul arası 4 saat 23 dakika sürerken Ayvalık Anakara arası mesafe 7 saat sürmektedir. Farklı şehirlerdeki feribot ve tren gibi imkanlara bağlı olarak bu süre değişebilmektedir.

İstanbul’dan Ayvalığa Nasıl Gidilir

İstanbul’da yaşayan insanlar İstanbul’dan Ayvalığa nasıl gidilir sorusunun cevabını merak etmektedirler. Ayvalık’a kara, denizyolu ve demriyolu ile ulaşmak mümkündür. Ayvalık İstanbul arası 406 km uzaklıktadır. Arabayla bu yol 4 saat 23 dakika sürmektedir. Feribot ile Ayvalık’a gitmek mümkündür. Feribotla yapılan yolculuklarda gidiş süresi uzamaktadır.

İstanbul Ayvalık Feribot Kaç Saat

Feribotla yolculuk yapmak oldukça eğlenceli bir tecrübedir. İstanbul Ayvalık feribot kaç saat sürer sorusuna cevaben İstanbul’dan feribota binilmeli, daha sonra Bandırma’da inilmelidir. Orada yapılacak kısa bir kara yolculuğu gerçekleşir. Böylece toplam 5 saat 26 dakika içerisinde Ayvalık’a varılmış olunur.

İstanbul Ayvalık Feribot Fiyatları

İstanbul Ayvalık feribot fiyatları 2022 itibariyle Yenikapı-Bandırma arası ortalama 213₺ olarak belirlenmiştir. Sabah, öğlen ve akşam yapılan seferlerde bu fiyat farklılık göstermektedir. Genel bilet fiyatları 213₺ ile 243₺ arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul Ayvalık Otobüs Kaç Saat

İstanbul ile Ayvalık arası arabayla 4 saat 23 dakika sürerken bu yolculuk otobüs, feribot ve tren ile yapıldığında bu saat farklılık gösterebilir. İstanbul Ayvalık otobüs kaç saat sorusun cevabı, yolculuk yapılan otobüs firmasına bağlı olarak değişebileceği gibi yol durumuna ve gidilen güzargaha göre de değişiklik göstermektedir. İstanbul’dan otobüsle ortalama 5 saat süren bir yolculuğun ardından Ayvalık kentine ulaşmak mümkündür.

https://www.youtube.com/watch?v=T81U7bMRCQU

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın