B12 Hapı Adet Keser Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimiz sık bir şekilde B12 hapı adet keser mi? Sorusunu sormaktaydı. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize B12 hapı adet keser mi? Sorusunun doğru cevabını vermiş olacağız. Aynı zamanda B12 hapı adeti geciktirir mi, B12 hapı adet düzensizliği yapar mı? Başlıklarında da farklı bilgileri vermekten yana olacağız.

Adet veya diğer bir adıyla regl konusunda kızlar çok fazla araştırma yapmakta. Regl öncesi ve regl sonrasında yaşanabilecek tüm tecrübeleri öğrenebilmek adına araştırma yapan kızlar hangi ilaçların adeti geciktirdiğini, hangi ilaç adeti keseceğini fazlasıyla merak ediyor. Bizlerde bu konuda bir içerik oluşturarak B12 hapı adet keser mi? Sorusunu cevaplayacağız.

B12 hapı adeti geciktirir mi?

B12 Hapı Nedir?

B12 hapının tam adı Benexol B12 hapıdır. Benexol B12 hapını B1, B6 ve B12 vitamin eksikliğinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda halsizlik, zona, eklem iltihabı, romatizmal hastalıklarda da ilacın etkisi olduğu bilinmektedir. Tüm bunlara ek olarak Benexol B12 adlı ilacın kalp kası bozukluğu gibi hastalıkların tedavisinde de yardımcı ilaç olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Benexol B12 Yan Etkileri Nelerdir?

İlacı gerektiğinden çok daha fazla kullanmanız dolayısıyla vücudunuzda istenmedik sağlıksal problemler meydana gelebilir. Bazı durumlarda ilacı bıraktığınızda yan etkilerin azaldığı ve ortadan kaybolduğu bilinir fakat problemlerin tekrarlaması halinde mutlaka uzman bir doktora danışmanız gerekmektedir.

  • Duyu kaybı ve hareketlerde koordinasyon bozukluğu,
  • Bulantı,
  • Baş ağrısı,
  • Uyuşma ve uyuklama,
  • Kan AST düzeyinde artış
  • Kan folik asit konsantrasyonlarında azalma

B12 Hapı Adet Keser Mi?

Vücudun işleyişinin devam edebilmesi ve düzenli bir şekilde vücudunuzun sağlıklı kalabilmesi adına B12 vitaminine ihtiyaç duyulur. Strese, kırmızı kan hücrelerinin üretimine, sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olabilecek olan Benexol B12 hapı adet kanamasını kesemez. B12 vitamini sadece adet süresini kısaltma ve daha az ağrılı bir şekilde tamamlamaya yardımcı olabilir.

B12 Hapı Adet Düzensizliği Yapar Mı?

Yeterince ve dozunda kullandığınız sürece adetinizin düzenlenmesinde yardımcı olabilir. Fakat çok fazla B12 vitamini ve bu tür ilaçlar almanız dolayısıyla adetinizin düzelmek yerine bozulabileceğini söyleyebiliriz. Her ne kadar B12 vitamini bir çok konu da vücudumuza destek sağlasa da bazı konularda yardımcı olamayarak adet döngümüzü bozabilir. Aynı zamanda B12 eksikliğiyle beraber adette ağır kanamalar, adet gecikmesi gibi durumlarla da karşılaşabiliriz.

Parol Regl Keser Mi? içeriğimize de göz atabilirsiniz.

3/5 - (2 votes)
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın