Babam Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde babam dışarı çıkmama izin vermiyor. Ne yapabilirim? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi sunduk. Bununla birlikte ailem dışarı çıkmama izin vermiyor. Ne yapabilirim? Sorusuna da detaylı bir şekilde bilgi sunmaktan yana olduk.

Aileler her zaman için çocuklarını korumakla mükellef olan ve çocuklarına karşın her zaman için saf duygularla yaklaşarak çocuklarını koruma altına almak durumundadır. 18 yaşından küçük ve reşit olmayan bir bireyin karşılaştığı en büyük sorunlardan bir tanesi olan; ‘’Ailem dışarı çıkmama izin vermiyor’’ sorunu aslında doğru karşılanmalı, çocuklar tarafından ailelerine karşı çıkar şekilde tavırlar sergilenmemelidir. Peki, babam dışarı çıkmama izin vermiyor. Ne yapabilirim? Diyorsanız işte sizlere bazı öneriler!

Ailem Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor

Ailem Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor

Aileniz yani anneniz veya babanız sizin dışarıya çıkmanıza izin vermiyorsa emin olunuz ki bir bildikleri vardır. Hiçbir ebeveyn hiçbir çocuğu için bu tür yasaklamalar getirmekten yana değildir. Fakat işin boyutu aşırı şekilde dışarı çıkartmamaya, sizi kısıtlamaya veya gelişiminize destek olmamaya kadar gidiyorsa o konu da bir sıkıntı vardır. Yani siz okula gitmek istiyorsunuz fakat babanız sizi dışarıya çıkartmıyorsa veyahut siz herhangi bir kursa yazıldınız fakat aileniz buna engel oluyorsa bu durumu ailenizle tartışmadan sağlıklı bir şekilde konuşmaktan yana olmalısınız.

Ailenizin sizi dışarıya çıkartmamak istemesiyle sizin öfkelenmeniz, sinirlenmeniz veya farklı duygulara bürünmeniz gayet doğal bir şeydir. Fakat aileniz size karşı bu tür kısıtlamaları sürekli tekrarlıyorsa ve sizin başınıza sürekli olarak bir şey geleceğinden endişe ediyorsa onları karşınıza alarak; ‘’Anneciğim / babacığım ben artık kendimi geliştirmek, kendime bir şey katmaktan yanayım. Dışarıya çıkarak kötü bir şey yapmıyorum. Okuluma, dersime veya kursuma gidiyorum.’’ Gibi ifadelerle kendinizi açıklamanız gerekiyor.

Babam Dışarı Çıkmama İzin Vermiyor

Babanız veya anneniz ikisi de fark etmiyor eğer sizin eğitim hayatınızı kısıtlıyorsa, gelişiminizi desteklemektense bu tür kısıtlamalarla size karşı tavır takınıyorsa kesinlikle onlarla konuşmalısınız. Bu konuşmayı onlara karşı fevri bir şekilde değil, kendi özgüveniniz yüksek, kendinizden emin bir şekilde mantıklı açıklamalarla kendinizi onlara aktarmalısınız. Eğer halen aileniz size bu konu da destek çıkmıyor ve dışarıya çıkmanıza izin vermiyorsa size en yakın olan aile bireyinden destek alabilirsiniz. Durumunuzu abinize, anneannenize daha büyük birine anlatarak çözüm isteyebilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde sorun çözülmüyorsa ailenizle birlikte psikolojik danışmanlık alabilirsiniz. Çünkü bu durum sizin için rahatsızlık verici bir boyuta ulaşacak ve hayatınızı kısıtlayacaktır. Lakin onlara karşı ne olursa olsun fevri davranmaktan uzak durmalısınız. Onlara karşı yapacağınız absürd hareketler, ağzınızdan çıkacak olan farklı kelimeler daha da sinirlendirerek sizin bu konularda daha çok sıkıntı çekmenize neden olabilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

4.7/5 - 4 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın