Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim 2024

Banka hariç nereden para bulabilirim şeklinde ziyaretçilerimizden çok sık soru almaktayız. Bu içeriğimizle birlikte banka hariç nereden para bulabilirim konusunda ziyaretçilerimize detaylı bilgi paylaşımında bulunmuş olacağız. Ana başlığımız haricinde aynı zamanda banka dışında nereden para bulabilirim, borç para nereden bulabilirim, nereden para bulabilirim alt başlıklarında da farklı bilgileri siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmış olacağız.

Türkiye ekonomisinin gelmiş olduğu nokta ister istemez ülke genelindeki tüm vatandaşları aşırı zorlamaktadır. Gelinen ekonomik durumda insanlar ailesini geçindirmekte zorlanırken bir yandan da ekonominin getirmiş olduğu zorluklarla iş yerleri için farklı sorunlar ortaya çıkıyor. İş yerine alınan malların her geçen gün daha da pahalılaşması insanların borç para almasına ve borçlanmasına neden oluyor. Peki, banka hariç nereden para bulunabilir veya borç para nereden bulabilirim diyorsanız bu içeriğimizde sizlere bilgilerimizi paylaşmış olacağız…

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Banka haricinde para bulabileceğiniz ve banka dışında kredi veren yerler konusunda sizlere yardımcı olabilecek epey bir firma bulunmaktadır. Bu firmalar yine banka nezdinde ve banka prosedüründe çalışmakta lakin kredi verirken, bankalara oranla daha kolay bir şekilde kredi çıkartıyorlar. Böyle olması nedeniyle de bankalar yerine insanlar artık banka dışında kredi veren yerler veya firmaları tercih ediyorlar.

Türkiye’de borçlu insan sayısı neredeyse nüfusun tamamına yaklaşmakta. İnsanlar icralık oluyor veya borçlarını ödeyemedikleri için farklı sorunlarla boğuşmak zorunda kalıyor. Fakat merak etmeyiniz, size banka haricinde yardımcı olabilecek bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmaların bazılarını sizler için aşağıda paylaştık.

Evkur Finansman
Koç Finans
Koç Fiat Kredisi
Hemenal Finansman
Wolksvagen Doğuş Finansman
Mercedes Benz Finansman

Borç Para Nereden Bulabilirim?

Acil paraya ihtiyacınız varsa ve bankalara başvuru yapmanıza rağmen herhangi bir onay alamıyorsanız banka haricinde size borç verebilecek diğer yerlere başvurunuzu yapmanız gerekir. Bankalar, kredi puanınız düşükse veya tehlikeli profil oluşturmuşsanız size kredi vermekten yana olmazlar. Çünkü kredi siciliniz düşük olur ve banka sisteminde sizin için ‘’bu kişi krediyi ödeyemez’’ şeklinde uyarılar yer alır.

Borç para bulmak için başvurabileceğiniz yöntemler arasında ilk sırada yer alan yöntem; ‘’Eşinizden borç para istemektir.’’ Eğer eşinizden borç para alabilecek durumunuz yoksa bankalardan kredi çekmeyi deneyebilirsiniz diğer bir yöntemse araştırmalarınızı yaparak borç parayı bulabilmenizdir. Çok acil bir şekilde paraya ihtiyacınız bulunuyorsa bankanın size sunacağı teklifleri göz ardı etmeden hangi faiz oranı olursa olsun kabul etmeniz gerekir. Yani zorunlu bir durum değil lakin o an ki ihtiyacınızı giderebilmeniz için bankaların size sunacağı teklifleri iyi değerlendirmelisiniz. Eğer teklifi reddederseniz banka bir daha size kredi vermeyebilir.

banka hariç nereden para bulabilirim

Acil Nakit Para Bulma

Acil nakit para bulmak istiyorsanız başvurabileceğiniz yöntem sayısı bir hayli fazladır. Acil ihtiyaçlarınız için nakit para akışını sağlayabilecek birkaç yöntemi sizler için aşağıda paylaştık.

 • Bankadan kredi çekmeyi deneyebilirsiniz.
 • Senet ile telefon alabilirsiniz.
 • Senet ile beyaz eşya alabilirsiniz.
 • Faturalı hattınız üzerine telefon alabilir ve satabilirsiniz.
 • Kuyumcuları kullanarak kredi kartınızı bozdurabilirsiniz.
 • Faktoring şirketleriyle anlaşma sağlayarak karşılıksız çeklerinizi nakite çevirebilirsiniz.
 • Kredi kartınızdan taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
 • Eksi hesabınız bulunuyorsa eksi hesabınızdan para çekebilirsiniz.

Tabi, tüm bu yöntemlerin her birisi size geri ödemeli olarak yansıyacaktır. Faturalı bir hat üzerine telefon alır ve satarsanız bir daha ki ay telefon hattınızın faturasına aldığınız telefonun taksiti yansıyacaktır. Mesela bu şekilde örnekler verilebilir. Bu yüzden bir sonraki acil nakit ihtiyacınızda sorun yaşamamak istiyorsanız aldığınız ürünlerin taksitlerini zamanında ödemeniz gerekir.

Tefeciden Borç Para Almak

Günümüzde insanlar artık o kadar zor duruma geldiler ki geçmiş yıllarda çok popüler olan tefeci olayları yine günümüzde çok popüler hale getirildi. Yani geçmiş zamanlarda insanlar borç para alabilmek için tefecilerle çalışırdı ve borçlarını bu şekilde öderlerdir. Günümüzde aynı yöntem yine bulunuyor fakat araştırma yapmanız gerekir.

Tefeciden para almak, borç para istemek çok tehlikelidir. Bu yüzden borç para için tefecilerle anlaşma sağlamayınız ve bu tür insanlarla asla iletişime geçmeyiniz. Acil nakit ihtiyacınız varsa tefeciyle iş birliği yapmak yerine herhangi bir yakınınıza giderek durumunuzu anlatın ve borç para isteyin. Veya kredi puanınız düzgünse mutlak surette bankalarla çalışın. Borçlarınızı düzgün bir şekilde ödediğiniz zaman hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız. Kesinlikle önermemekteyim.

Kredi Puanı Nasıl Düzelir?

Kredi puanı nasıl düzelir veya kredi notu nasıl artar diyorsanız aşağıda sizlere maddeler halinde kredi puanınızı arttırabilecek yöntemleri paylaştık.

 • Var olan borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeye devam edin.
 • Asgari tutar borcunu ödemek yerine borcunuzun tamamını ödeyin.
 • Kredi notunuzu arttırabilecek olaylarla ilgilenin.
 • Borcunuz ile geliriniz her zaman aynı dengede olsun.
 • Fatura ödemelerinizi bayilere giderek yapmak yerine kartınızla yapın.
 • Birisine kefil olurken çok dikkatli olun.
 • Kullanmadığınız banka hesaplarını kapatın.
 • Bankalarla sürekli iletişim halinde olun.

1200 Puanla Kredi Çekilir Mi?

1200 puanla kredi çekilir mi? Diyorsanız bu durum tamamen bankanın prosedürüne bağlıdır. Yani bankanın puanınızı ve sicilinizi uygun görmesi durumunda kredinizi verecektir. Kredi verilirken sadece kredinize bakılmaz. Geçmiş dönemlerdeki borçlarınıza, sicilinize, ne kadar borcunuzun olduğuna ve diğer tüm detaylara bakılarak kredi verilir. 1200 ve üzerinde puana sahip olan kişiler daha kolay bir şekilde kredi çekebilirler. Çünkü 1200 ve bandında olan puanlar bankalar için bazen yeterli puan olmuyor.

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın