Basura İyi Gelen Krem Viks (En İyi Cevap)

Basura iyi gelen krem viks konularında ziyaretçilerimizden epey bir soru aldık. Bu içeriğimizle birlikte basura iyi gelen krem viks başlığında bilgi vermiş olacağız. Bununla birlikte viks basura iyi gelir mi, basura vicks kullananlar başlıklarında da bazı bilgiler paylaşmış olacağız. Eğer sizlerde basura iyi gelen krem viks konularında yardıma ihtiyaç duyuyorsanız bu içeriğimizle detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halk dilinde basur olarak tabir edilen hemoroid adlı hastalık, makat bölgesinde ortaya çıkarak insanı zor duruma sokar. Kan damarlarının genişlemesi sonucunda veya şişmesi durumunda ortaya çıkan hemoroid, makat bölgesinde kanamaya neden olmaktadır. Hemoroid veya diğer adıyla basura iyi gelen krem viks konularında bu içeriğimizde bazı bilgiler paylaşarak ziyaretçilerimize bilgi vermiş olacağız.

Basur Nedir?

Basurun tıptaki adı hemoroid olarak bilinmektedir. Makat bölgesinde oluşan kan damarlarının genişlemesi, şişmesi veya ele gelmesi durumuna basur hastalığı denmektedir. Makat bölgesinde ortaya çıkan bu hastalıkta kırmızı kan, şişme, kaşıntı veya akıntı gibi olaylar meydana gelebilir. Hemoroid’i düzenleyebilmek için bağırsak fonksiyonlarının düzenlenmesi gerekir ve kabızlığın ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Basurun Belirtileri Nelerdir?

Basurun birden fazla belirtisi mevcuttur. En sık karşılaşılan belirtisi çok sık bir şekilde lavaboya çıkmak ve çıkıldığında makat bölgesinden kan gelmesidir. Aynı zamanda temizlik esnasında makat bölgesinin şişmesi veya meme haline gelmesi de basurun belirtileri arasında yer almaktadır.

 • Makat veya yapılan dışkı da kan görülmesi,
 • Makat bölgesinde oluşan kaşıntı veya tahriş,
 • Yine makat bölgesinde oluşan akıntı veya ıslaklık hissi basurun belirtisidir.

Basur Nasıl Anlaşılır?

Basuru anlayabilmeniz için birden fazla olay mevcuttur. Basuru anlayabilmeniz için ilk neden kronik kabızlık ve düzensiz bir şekilde lavaboya gitmek olarak görülebilir. Bunun haricinde aile bireylerinde benzeri bir hastalık mevcutsa diğer aile bireylerinde de aynı hastalık görülebilir. Basurun veya diğer adıyla hemoroidin anlaşılabilmesi için bazı nedenler aşağıdaki gibidir…

 • Lavaboda dışkınızı yaparken aşırı zorlanma,
 • Ikınarak sert dışkı çıkarma,
 • Lifsiz beslenme
 • Tuvalette çok uzun süre durmak,
 • Sürekli ishal veya kabız olmakla basur anlaşılabilir.
basura iyi gelen krem viks

Basura İyi Gelen Krem Vicks

Basur tedavisinde vicks çok fazla kullanılmaktadır. Halk arasında vazelin olarak bilinen vicks bir tür merhemdir. Vicks’i basur olan bölgeye güzel bir şekilde sürmeniz gerekir ve bu sayede tedavi gerçekleşmiş olur. Vicks, makat bölgesinde oluşan şişmeleri indirebilir ve kan akışını durdurabilir. Tabi, vicks kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktordan yardım almanız gerekir.

Vicks’i makat bölgeniz için 12 yaşından büyük olanlar günde en fazla 4 defa uygulayabilir. 6 – 12 yaş aralığıysa günde en fazla 4 kere kullanmalıdır. 2 – 5 yaş aralığında olan çocuklarsa günde en fazla 3 kez kullanabilir. Vicks kullanırken bir uzmandan yardım almanız doğrudur. Doktorunuzun önermediği bir olayı vücudunuza uygulamanız istenmeyen sağlık sorunlarına neden olabilir.

Basur Nasıl Geçer?

Basuru geçirmek için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemler arasında ilk sıralarda yer alan yöntemler yukarıda da dediğimiz gibi vicks olarak bilinmektedir. Bunun haricinde basura iyi gelen bir diğer olaysa sıcak su veya buhar tedavisidir. Bu 2 yöntem sayesinde makat bölgesinde oluşan basura çözüm bulabilmeniz imkansız değildir. Fakat bu olaylar öncesinde bir doktora danışarak bu yöntemleri uygulamanız en doğru yoldur. Kalıcı ve kesin çözüm için illa ki bir uzman tedavisi gerekir.

 • Poponuzun sığabileceği bir kap alın.
 • Kap içerisine çok sıcak olmayacak şekilde ılık su koyun.
 • Ilık su üzerinde günde 2 defa 15 dakika boyunca poponuzu suya değirmeden oturun.

Ilık suyun buharı makat bölgesinde oluşan hastalığın giderilmesinde yardımcı olabilir. Bu yöntem sayesinde bir çok insan basura çözüm bulduğunu söylemektedir. Basuru önleyebilmek için beslenmenizi düzgün yapmalı ve sağlığınıza zararlı olan yiyeceklerden uzak durmalısınız. Kısaca bağırsak sisteminize doğru bakmalısınız.

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın