Birini Unutmak İçin Dua (Çok Etkilidir)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde birini unutmak için dua konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte ziyaretçilerimize birini unutmak için dua nedir? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda birini unutmak için tesirli dua, birini unutmak için etkili dua, bir şeyi unutmak için dua, birini unutma duası, sevdiğini unutmak için dua başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Doğuyor, büyüyor ve ölüyoruz. Yaşamımız boyunca karşımıza farklı farklı insanlar çıkıyor ve her birisiyle tanışıyoruz. Her bir insanda farklı bir tecrübe, farklı bir deneyim kazanıyoruz. Her bir insanın bize katmış olduğu Dünya tecrübesi farklı oluyorken kimileri de bizleri zarar veriyor, bizlerin duygularını yıpratıyor veya bizlere pişmanlık hissi oluşturuyor. Bu gibi durumlarda birini unutmak için dua arıyoruz. Peki, bu birini unutmak için tesirli dua nedir? İşte sizlere doğru cevabı!

Birini Unutmak İçin etkili Dua

Birini Unutmak İçin Dua

Acı çekiyorsanız, o birini unutmak istiyorsanız daha az acı çekmek istiyorsanız ve yıpranmış duygularınızdan kurtulmak istiyorsanız ellerinizi Allah’a açın ve kalben dua edin. Allah sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayacak ve ettiğiniz dualarınızı ne olursa olsun kabul edecektir. Gönlünüzde bir gram bile iman kırıntısı varsa, Allah’a karşı olan inancınız tamsa ona ettiğiniz dua cevapsız kalmayacaktır.

Hayatınızda yaşadığınız olaylar dolayısıyla birisini unutmakta zorlanıyorsanız okuyabileceğiniz dualar ve sureler bulunur. Bu dua ve sureleri sizler için aşağıda paylaştık.

 • 33 kez Ya Yusuf ismi şerifi okuyunuz.
 • 33 kez Ya Rauf ismi şerifi okuyunuz.
 • 1 Fatiha, 3 İhlas, 3 Felak ve 3 Nas Suresi okuyunuz.

Tüm hepsini okuduktan sonra 99 kez aşağıdakileri kalben söyleyiniz;

 • Ya Rahman
 • Ya Rahim
 • Ya Cami
 • Ya Muafi
 • Ya Kafi
 • Ya Şafi

Bu isimleri söyledikten sonra her birisinin ardından mutlaka 1 kere Ayete’l Kürsi okuyunuz.

Birini tamamen unutmak için ne yapmalıyız?

Asla unutamam, unutmaya çalışıyorum ama olmuyor dediğiniz kişiyi unutmak için:

 • Gerçekte neden birlikte olmadığınız gerçeğiyle yüzleşin.
 • Odak noktanızı ondan kendinize çevirin.
 • Onunla iletişiminizi tamamen kesin.
 • Yeni insanlarla tanışın.
 • Kendinizi oyalamanın yollarını keşfedin.
 • Tüm köprüleri yakın.
 • Kendinizi kandırmayı bırakın.

Birini Unutmak İçin Tesirli Dua Nedir?

Yaşadığınız kötü olayları unutmak, acılarınızı dindirmek için aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz.

 • La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey’in. Hasbiyallhü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim. Ya udeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelle la tenamü vekfini birüknike ellezi la yürmü. Hasbinallah ve ni’mel-vekil. La ilahe illallah ente sübhaneke inni küntü mine’z zalimin. La ilahe illallahülazim ül halim la ilahe illallahü Rabbül arş ilazim la ilahe illalahü Rabbüs semavati ve rabbül erdi rabbül arşil kerim.

Yukarıdaki duayı kalben okumanız gerekiyor. Duayı okumaya başlamadan önce abdest almayı unutmayınız ve ellerinizi Allah’a kaldırdığınızda gönülden duayı okuyarak duanızın kabul olmasını Allah’tan istemelisiniz.

Sevdiğini Unutmak İçin Dua

Sevdiğiniz bir kişi sizi terk etmişse, sevdiğinizden ayrıldıysanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız yine Allah sizlere yardımcı olacaktır. Kara sevdanızı yüreğinize bastırıp aşağıdaki duayı gönülden ve kalben suya okuduğunuzda gerçekleştiği bilinir.

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Yâ kadîru yâ kâdiru yâ kâfî yâ azîzü yâ cebbâr. Ve lekad ahidnâ ilâ Âdeme min kablü fenesiye.

Bu duayı illa kendiniz okuyacaksınız diye bir şey yok. Anneniz, babanız veya ablanız, abiniz bu duayı okuyarak suyun üzerine üfleyebilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

4.1/5 - 8 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Birini Unutmak İçin Dua (Çok Etkilidir)” üzerine 2 yorum
Yorum yapın