Bitlis

Bitlis Nerede, Nasıl Gidilir?– Bitlis, yaklaşık 340 bin nüfusu ile Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir şehirdir. Bu şehir, doğunun en renkli kentlerinden biridir. Burada çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunmaktadır. Özellikle Ahlat ilçesi tarihi yapılarıyla oldukça dikkat çekmektedir.

Bitlis Nasıl Gidilir?

Uçakla
Bitlis ilimizde havaalanı bulunmamaktadır. Buraya en yakın havaalanı Muş ve Van şehirlerinde bulunur. Buraya aktarma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Otobüsle
Bitlis otogarı, Bitlis Tatvan yolu üzerinde bulunur. Burada Vangölü Seyahat Otobüsü, Best Vantur Otobüsü, Erciş Otobüsü ve Taç Turizm Otobüsü gibi firmalar hizmet vermektedir. Başta büyük şehirler olmak üzere birçok şehirden buraya direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer şehirlerden ise aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Otogara ulaştıktan sonra şehiriçi araçları kullanarak kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.
Trenle
Bitlis’in Tatvan ilçesinden geöen demiryoları ile ulaşımda önemli bir seçenektir. Son yılların en popüler tren seferlerinden biri olan Van Gölü Ekspresi’nin son durağıdır. Avrupa-İstanbul bağlantılı demir yolları feribotla Van Gölü üzerinde birçok şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu tren seferi İran’a ulaşım sağlayabilir. Ayrıca her salı ve pazar günleri Ankara’dan hareket eden tren ile yaklaşık 24 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gemiyle
Van-Tatvan arasında çalışan deniz yolu araçları bulunur. Bunlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Özel aracınızla
Kendi özel aracınızla Türkiye’nin her noktasından Bitlis’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Bitlis ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;
  • Bitlis-Van arası uzaklık: 168 km
  • Bitlis-Muş arası uzaklık: 83 km
  • Bitlis-Siirt arası uzaklık: 97 km
  • Bitlis-Batman arası uzaklık: 138 km
  • Bitlis-Diyarbakır arası uzaklık: 210 km
  • Bitlis-İstanbul arası uzaklık: 1505 km
  • Bitlis-Kayseri arası uzaklık: 778 km
  • Bitlis-Adana arası uzaklık; 637 km
  • Bitlis-Ankara arası uzaklık: 1097 km. dir.
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın