Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumları

Boyun düzleşmesi yaşayanların yorumları genel anlamda incelenecek olduğu zaman ilk süreçlerde çok farklı ağrılar ile kendisini belli ettiği de gözlenmektedir. Adeta insanların yaşamsal faaliyetlerinin en aza inmesine kadar nedenleri beraberinde getirmektedir.

Boyun düzleşmesi belirtileri gözlenen herkesin ilerleyen dönemlerde daha büyük sorunlar ile yüz yüze olmamak için gelen yorumlara paralel bir şekilde en kısa sürede doktora gitmeleri gerektiği de gözlenen durumlar arasındadır.

Boyun Düzleşmesi Ne Gibi Rahatsızlık Verir?

Boyun düzleşmesinden kurtuldum diyenlerin bir yandan da geçmişte merak ederek araştırdıkları bir konu olarak boyun düzleşmeleri sırasında ne gibi rahatsızlıkların meydana geldiği üzerine olmaktadır. Bu belirtiler arasında ilk olarak boyun ile el ve parmak kaslarında meydana gelen ağrılar kendilerini belli eder.

Bu alanlarda gözlenen sertlik durumlarında hareket alanlarında azalmaların olması, baş kısımlarında gözlenen ağrıdan felç durumları, mesane ile bağırsakların kontrollerinin zor olması gibi birçok sorun gözlenebilir. Bu yüzden de bu tarz durumlar ile yüz yüze olan kişilerin sorun yaşamamak adına en kısa sürede doktor kontrolünde olmaya da özen göstermesi gerekir.

Boyun Düzleşmesi Nerelerde Ağrı Yapar?

Boyun düzleşmesi kadınlar kulübü tarafından gelen yorumlar kadar bir yandan da hangi alanlarda ağrılara neden olduğu da merak edilen bir konudur. Boyun düzleşmesi sorunların ağrı yapmaya neden oldukları bölgeler incelenecek olduğu zaman bu alanlar;

 1. Omuz
 2. Kürek kemiği
 3. Ense
 4. Boyun bölgeleri gibi öne çıkmaktadır.

Bu bölgelerde gözlenen ciddi ağrılar bireylerin sorun yaşamasına ve ağrılar ile rahatsızlık duymalarına da neden olabilir.

Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumları
Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumları

Boyun Düzleşmesi İçin Evde Ne Yapılır?

Boyun düzleşmesi belirtileri belli olmaya başladığı an evlerde nasıl bir yöntem uygulanılması gerektiği de merak edilen bir konudur. İlk olarak boyunlar öne doğru eğmek ve ardından da olabildiği kadar esnek bir hale getirmek gerekir.

Bu hareket genel olarak servikal fleksiyon ve uzatma egzersizleri olarak da kabul edilir. Sol kulak ile sol omuz hizalarına olabildiği kadar değdirmek ardından da sağ omza kadar değdirmek süreci rahat bir hale getirir.

Boyun Düzleşmesi Şikayetleri Nelerdir?

Boyun düzleşmesinin başlıca nedenleri arasında:

 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi.
 • Omuz ve sırt ağrıları
 • Sık boyun tutulması
 • Kollara vuran ağrılar.
 • Kollarda uyuşma.
 • Sırtta uyuşma.
 • Çene ağrısı
İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın