Breaking Bad Ne Demek? Anlamı (Kesin Cevap)

Breaking Bad dizisi anlamı ne demek? Sorusunu internette sık bir şekilde araştırılıyor ve bu sorunun cevabını almak isteyen kişiler farklı farklı bilgilerle karşılaşıyorlar. Bu içerik breaking bad ne demek? Sorusuna doğru cevabı veriyor.

Bir tür suç, gerilim, dram ve kara mizah dizisi olan Breaking Bad, 50 yaşındaki kimya öğretmeni Walter White’ın üzerine kuruludur. İngilizce dilinde yayınlanan dizi ABD yapımıdır ve 5 farklı sezonu bulunmaktadır. 62 bölümden oluşan dizinin yapımcısı Vince Gilligan’dır. Peki, Breaking Bad ne demek? Veya Breaking Bad ne anlama geliyor? İşte sizlere doğru cevabı!

Breaking Bad Ne Demek?

Breaking Bad Ne Demek?

Breaking Bad’in tam Türkçe karşılığı ve anlamı bulunmamaktadır. Genelde Breaking Bad’in anlamı olarak Türkçe’de kötü kırma, fena düştü anlamı kullanılmaktadır.  Burada bahsedilen kötü kırma, fena düştü anlamı Türkçe’de kötü yola düşmek, kötü yola girmek anlamını içermektedir.

Bir tür ABD argosu olan Breaking Bad’in ABD’deki kullanımı geleneklere, kurallara, adalete ve düzene karşı çıkmak, meydan okumak, kanunlarla dalga geçmek üzerinedir. Kısaca Breaking Bad tüm dillerde daha fazla şiddet anlamını taşımaktadır. Eğer bir yerlerde Breaking Bad anlamı konuşuluyorsa orada kavga, kavgacı veya tehdit edici olayların tanımı yapılıyor olacaktır.

Breaking Bad Konusu Nedir?

Breaking Bad dizisinin konusu lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White’ın akciğer kanseri olduğunu öğrenmesiyle başlar. Akciğer kanseri olduğunu öğrenen Walter White, ölümünden sonra ailesine maddi birikim bırakabilmek amacıyla eski öğrencisi olan Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine girer.

Breaking Bad Gerçek Hikaye Mi?

Breaking Bad dizisi için doğrudan esinlenen bir hikaye bulunmuyor. Fakat dizinin gerçek hayatla arasında bazı paralel olaylar örtüşmekte. Dizi henüz başlamadan önce 2008 yılında Alabama’da Walter White adlı bir meth üreticisi için yakalama emri çıkartıldı. Resmi ise tüm Alabama’nın sokaklarında afiş olarak asıldı.

Walter White Kaç Kişiyi Öldürdü?

Walter White veya onunla alakalı olmayacak şekilde Breaking Bad dizisinde toplamda 270 kişi ölüyor. Aslına bakıldığındaysa Walter White için ilk kanser teşhisinin 40 yaşında olması ön görülüyor fakat AMC kanser için 40 yaşında erken olduğunu düşünerek 50 yaşına çeviriyor. Breaking Bad dizisinin her bir bölümü 3 milyon dolara mal olmaktadır.

Walter White Gerçek Mi?

Walter White’ın gizli takma adı Heisenberg olarak bilinir. Bir tür kurgusal karakter olan Walter White kanser olduğunu öğrendikten sonra ailesinin geçimini sağlayabilmesi için uyuşturucu ticareti yapar.

Breaking Bad Dizisinin Anlamı

ABD’nin güneyindeki eyaletlerde, konuşma dilinde **kıyameti koparmak** anlamına gelen bir tür deyimdir.

Breaking Bad Nerede Çekiliyor?

Breaking Bad dizisi ABD’nin New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde çekilmektedir.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın