Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu 2024 (Detaylı Cevap)

“Bu siteye ulaşılamıyor” sorunu 2024 yılı itibariyle sıkça karşılaşılan bir durum olmakla birlikte, çözümü de aslına bakıldığında sanıldığı kadar zor değildir. İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmının muzdarip olduğu bu problem genel olarak internetin kopuk olması durumunda ortaya çıkmaktadır. Elbette yalnızca internet koptuğunda değil birbirinden farklı sebeplerle de giriş yapılmak istenilen web sayfalarına ulaşılamayabiliyor. “Bu siteye ulaşılamıyor” sorununa neden olan bir diğer önemli unsur ise DNS sunucusunun bulunamaması olacaktır. Böyle durumda sorun tek bir siteye yönelik değil tüm internet sitelerine yöneliktir. Söz konusu sorunu çözmek için DNS ayarları kontrol edilir ve otomatik ayar talimatı verilebilmektedir.

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu

Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası Neden Olur?

İnternet tarayıcıları üzerinden herhangi bir web sayfasına ulaşırken hata kodları ile karşı karşıya gelmenin birçok nedeni bulunur. Bu nedenle kullanıcılar söz konusu sorunu çözebilmek adına genel araştırmalara yer verirler. “Bu siteye ulaşılamıyor” hatasının alınmasındaki bazı nedenler ise şu şekildedir;

 • Bilgisayarlardaki ağ bağlantısında sorun meydana gelmesi
 • Bilgisayarların DNS ayarlarında sorun oluşması. Özellikle de DNS ayarının otomatik olarak kayıtlı olmaması durumunda bu sorunu daha sık yaşamak şarttır.
 • Ulaşılmaya çalışılan sitenin yayından kaldırılması.

Genel olarak sitelere ulaşımı kısıtlayan en sık karşılaşılan sebepler bu şekilde sıralanır.  Söz konusu sorunun yaşanması durumunda ise sebepler detaylı bir şekilde kontrol edilir ve sorunun ne olduğu tespit edilerek buna göre çözüm üretilir.

Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası Çözümü Telefon

“Bu Siteye Ulaşılamıyor” sorunu her zaman bilgisayarda değil aynı zamanda akıllı telefonlarda da sıkça kendisini göstermektedir. Fakat endişelenmeye gerek yok. Çünkü söz konusu problemin çözümünü telefon üzerinden yapmak da oldukça basit olacaktır. Öyle ki cep telefonlarının internet tarayıcılarının kullanılmasıyla belirtilen hatayla karşılaşılması da olası bir durumdur. Ancak akılla telefonlarda “Bu siteye ulaşılamıyor.” sorununu gidermek için atılması gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Akıllı telefon ana menüsüne giriş yapın.
 • Ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Ayarlar menüsünün altında bulunan “Genel” sekmesine tıklayın.
 • Akabinde “Aktar ve Sıfırla” seçeneğine dokunulur.

En son aşamaya gelindiğinde ise sıfırla sekmesine üst üste dokunulur ve ağ ayarları sıfırlanır. Söz konusu adımların takip edilmesiyle birlikte hala aynı sorunla karşı karşıya geliniyorsa akıllı cihazları yeniden başlatmak şarttır. Belirtilen aşamaların tamamı İphone telefonlar için geçerlidir.

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu Android

“Bu siteye ulaşılamıyor.” sorunu Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda da sıklıkla karşımıza çıkabilmektedir. Buna neden olan ise internet tarayıcısında bazı hatalarla karşılaşmak olabilir. Böyle durumlarda ise izlenmesi gereken adımları şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

 • Akıllı telefonlarda ilk aşamada ayarlar sekmesine tıklanır.
 • Bir sonraki aşamaya geçildiğinde ise telefonların ayarlar uygulaması içinde yer alan Wifi kısmına erişim sağlanır.
 • Akabinde ağ ayarlarını yönet seçeneğine tıklanır.
 • Daha sonra gelişmiş ayarları yönet kısmına dokunulur.
 • Bir sonraki aşamaya geçildiğinde ekrandaki “IP Ayarları” açılır. Daha sonra Statik alanına tıklanır .
 • En son aşamada ise  DNS sunucusu girilir.

Söz konusu aşamaları Android telefonlarda uygulamak sorunun büyük oranda çözülmesine yardımcı olmaktadır. Fakat tüm bunlara rağmen sorun hala çözülememişse cihazı yeniden başlatmak gerekecektir.

Bu Siteye Ulaşılamıyor Bağlantı Sıfırlandı

“Bu Siteye Ulaşılamıyor.” ve de “Bağlantı Sıfırlandı.”  gibi sorunlar kimi zaman akıllı telefonlarda kimi zaman bilgisayarlarda ve kimi zaman da tabletlerde kendisini gösterebilmektedir. Belirtilen hataların en temel nedeni ise DNS ayarları olacaktır. Aynı zamanda DNS ayarlarına ek olarak genellikle ağ ayarları veya internet bağlantısının kopması gibi sebepler de web sitelerine ulaşımı engeller. Sorun internetten bağlantısından kaynaklanıyorsa internet bağlantısı yeniden yapılarak ilgili sitelere ulaşılabilir. DNS sorunundan kaynaklanan sorunlar için de DNS ayarları otomatik formatta getirilmelidir.

Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası Chrome

“Bu siteye ulaşılamıyor” sorununa en sık Chrome internet tarayıcısında rastlamak mümkündür. Söz konusu sorunun meydana gelmesi durumunda izlenmesi gereken adımlar;

 • Bilgisayarda Windows arama bölümüne “Ağ Bağlantıları” yazılır.
 • Açılan ekranda kullanılan ağ üzerine sağ tıklanır.
 • Açılan ekranda özellikler bölmesine tıklanır.
 • İnternet protokolü sürüm 4 seçeneğine tıklanarak işlemler bitirilir.

Tüm bunları gerçekleştirmeden önce bilgisayarlardaki DNS ayarlarının da otomatik seçili olduğundan emin olmak şarttır. Böylece sorun çok daha kısa süre içerisinde çözüme ulaştırılabilecektir.

Genel kategorimize de bakabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın