Büyük Britanya Ülkeleri (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Büyük Britanya ülkeleri konusunda sorular almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Büyük Britanya ülkeleri konusunda doğru cevabı vereceğiz. Aynı zamanda büyük Britanya neresi, büyük Britanya krallığı, büyük Britanya yüz ölçümü konularında da farklı bilgiler vereceğiz.

İrlanda adasının doğusunda yer alan Büyük Britanya, Birleşik Krallığa bağlı olan bir adadır. Son zamanlarda çok sık bir şekilde adını duyuran ve popüler olan Büyük Britanya konusunda merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağız. 3 ayrı futbol ligine sahip olan Büyük Britanya Premier League, İskoç Premier League ve Galler Premier League liglerine sahiptir. Peki, Büyük Britanya ülkeleri hangisidir? İşte sizlere doğru cevabı!

Büyük Britanya Ülkeleri Hangileridir?

Büyük Britanya Neresi?

Büyük Britanya, İrlanda Adası’nın doğusunda yer almaktadır ve Birleşik krallığa bağlıdır.  Britanya adalarının en büyüğü olan Büyük Britanya adasının batı kesimi dağlıktır. Adanın büyük bir bölümüyse düzlüktür ve çayır, ağaçlıklarla kaplıdır. Yeşil bir ülke olarak bilinen Büyük Britanya’nın batı kesimi çok yoğun bir şekilde yağış almaktadır. Yumuşak ve nemli bir havaya sahiptir. İçerisinde bulunan en önemli ırmaklar Thame, Trene ve Severn ırmaklarıdır. Fakat bu ırmakların uzunluğu çok büyük değildir. Ada küçük bir yüzölçümüne sahip olduğu için ırmaklarda kısadır.

Büyük Britanya Yüz Ölçümü Nedir?

Büyük Britanya yüz ölçümü 209.331 km²’dir.

Büyük Britanya Ülkeleri

Büyük Briyanta ülkelerini sizler için aşağıda tablo halinde paylaştık.

AdBaşkentYasama
İngiltereLondraBirleşik Krallık Parlamentosu
İskoçyaEdinburghİskoçya Parlamentosu
GallerCardiffGaller Ulusal Meclisi
Kuzey İrlandaBelfastKuzey İrlanda Meclisi
Birleşik KrallıkLondraBirleşik Krallık Parlamentosu

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın