Cimer Şikayet Edince Ne Olur? (Doğru Bilgi)

Cimer şikayet edince ne olur? Sorusu sık bir şekilde soruluyor. Cimer’e başvuru da bulunan veya Cimer’e şikayet edilenler arasında sonuç fazlasıyla merak ediliyor. Cimer’e şikayet etmek istediğiniz kişiyi E – Devlet üzerinden kolay bir şekilde şikayet edebilir, şikayet sonucunuza bağlı olarak sonuçlandırma alabilirsiniz. Peki, birini Cimer’e şikayet edersek ne olur? İşte sizlere doğru cevabı!

Cimer, millet ile devlet arasındaki iletişim köprüsüdür. Bu slogana sahip olan Cimer tüm şikayetleri değerlendirmekle yükümlü ve vatandaşa doğru hizmeti aktarmakla görevlidir. Cimer’e şikayet dilekçesi doldurabilir ve şikayetinizi tümüyle devlete aktarabilirsiniz. Aktardığınız şikayetleriniz direkt olarak ilgili makamlarca değerlendirilir ve değerlendirme sonucunda karar uygulanır. Cimer’e şikayet nasıl yapılır? Veya Cimer’e şikayet edildim ne olur? Sorularının cevabı doğru cevaplarla aşağıda…

Cimer’e Şikayet Edince Ne Olur?

Cimer Nedir?

Cimer, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezidir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin baş harflerinden oluşan Cimer, vatandaşların şikayetlerini ve isteklerini yerine getirmekle, ilgilenmekle görevlidir. Cimer’e e – devlet üzerinden ulaşabileceğiniz gibi mail, telefon veya fiziki posta adresiyle ulaşabilirsiniz. 2006 yılında açılışı yapılan servis, internet sitesi üzerinden yürütülmektedir.

Cimer Ne İşe Yarar?

Cimer, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olan kişilerin e – devlet üzerinden, mail, telefon veya fiziki posta adresi üzerinden istek, şikayet ve önerilerini iletebileceği devlet kanalıdır. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne bağlı bir şekilde çalışır ve vatandaş olmayan kişiler yine mail, telefon, fiziki posta adresi üzerinden Cimer’i kullanabilir.

Cimer’e Şikayet Edince Ne Olur?

Cimer’e şikayet edilmişseniz veya birisini Cimer’e şikayet etmişseniz konuyla ivedi bir şekilde aksiyon alınır. Aksiyon sonucunda gerekli kararların uygulanabilmesi için faaliyet yürütülür. Tüm faaliyetler resmi bir şekilde sunduğunuz şikayet dilekçesi, deliller ve diğer niteliklerle değerlendirilerek işleme alınır.

  • Şikayetinizin geçerli olduğu kurum şikayetinizle ilgilenmeye başlar.
  • Şikayetinizle alakalı en geç 15 iş günü içerisinde geri dönüş sağlanır.
  • Şikayetinizle alakalı olarak süreç başlar ve süreç hakkında bilgilendirme yine Cimer üzerinden size sağlanır.

Cimer Başvuru Sonucu Ne Zaman Gelir?

Cimer’e başvuru yaptıktan sonra başvurunuzu e – devlet üzerinden dilediğiniz vakit takip edebilirsiniz. Cimer’e yaptığınız başvuruların sonucu en geç 15 iş günü içerisinde değerlendirilerek geri dönüş sağlanır. Geri dönüş işlemleri elektronik ortamda yazılı olarak aktarılır.

Cimer’e gönderdiğiniz şikayet değerlendirilmeye alındıysa ve bakanlıklara bağlı olmayan farklı kurumların şikayeti söz konusuysa şikayet edilen kurumdan bilgi ve belge talep edilir. Bu durumda süreç aksayabilir ve geri dönüş 30 iş gününe kadar çıkabilir.

CİMER Her Şikayete Bakar Mı?

CİMER üzerinden herkes şikayette bulunabilir. 

Cimer Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cimer’e yapacağınız başvuru ve sonrasındaki şikayetinizde yazım diliniz, ne anlatmak istediğiniz açık ve net bir şekilde ifade edilmelidir. Anlaşılır bir dilde yazacağınız Cimer şikayet dilekçenizde sürecin aksamaması için kullandığınız dil kadar yazım hatalarının olmaması da diğer bir dikkat edilmesi gereken unsurdur.

Şikayet dilekçenizde kesinlikle gereksiz ayrıntıya yer vermeyin ve direkt olarak şikayetinizi Cimer’e yapın. Kelime kalabalığından uzak durarak, yazınızı resmi bir şekilde aktarın. Yazdığınız şikayet dilekçesinin sonuna ‘’Gereğinin yapılmasını arz ederim’’ gibi cümleler eklemek doğru karardır. Küfür, hakaret, argoya yer vermemelisiniz. Aynı zamanda başka bir din, dil ve ırkı küçük düşürecek söylemlerde bulunmamalısınız. Resmi bir makama resmi bir bildiri yaptığınızı asla unutmayın.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayın.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Cimer Şikayet Edince Ne Olur? (Doğru Bilgi)” üzerine bir yorum
Yorum yapın